„Máme požár také pod kontrolou. Škoda byla vyčíslena na 250 tis. Kč. Probíhá dohašování místa“: kde jsou postižená místa

Z vyjádření hasičů na twitteru a mluvčí záchranné služby Jany Poštové vyplývá že několik hasičských jednotek dnes odpoledne likvidovalo v Praze Ďáblicích požár pole, oheň spálil plochu o rozloze 300 krát 1000 metrů a jeden člověk byl popálen.

Zdroj: twitter.com

K požáru pole u Řepné ulice byli hasiči přivoláni před 16:00 a zhruba o hodinu později jej dostali pod kontrolu. Podle původních informací hasiči vyjeli k požáru pole o rozsahu 200 krát 100 metrů, nakonec ale podlehla ohni výrazně větší plocha. Na hašení se podíleli hasiči ze sedmi stanic, na místě byli i vojenští hasiči z nedalekého letiště. „Pro jednu osobu si velitel zásahu zavolal záchrannou službu,“ informovali hasiči. Podle Poštové popálený muž byl při vědomí.

Zdroj: twitter.com

Hasiči také zasahovali v Čakovicích, kde hořelo pole, na němž probíhala právě sklizeň. Další požár hasiči hasili v pražské části Dolní Chabry.

Zdroj: twitter.com

Pro Prahu stejně jako pro další kraje v severozápadní polovině Čech platí do odvolání upozornění meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Důvodem jsou vysoké teploty a trvající sucho.

Zdroj: idnes.cz

Pražský magistrát v reakci na to zakázal v hlavním městě rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Share