Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se za výroky svého manžela Jakuba Pokorného omluvila: Její manžel se prý kvůli kritice na její adresu rozčílil

V politice se každý den něco děje, občas se objeví skandály. A to nejen v parlamentu nebo v mezinárodní politice, ale i v politice na regionální úrovni. Tak manžel Jaroslavy Pokorné Jermanové se na svých sociálních sítích ostře vyjádřil na adresu krajského zastupitele a místopředsedy ODS Martina Kupky.

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se za výroky svého manžela Jakuba Pokorného omluvila. Její manžel se prý kvůli kritice na její adresu rozčílil.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Místopředseda ODS Martin Kupka zveřejnil na svém facebookovém profilu příspěvek věnovaný kampani „Postavme kraj na nohy“.

V tomto příspěvku politik popsal cyklovýlety po středních Čechách. Pod tento příspěvek však jeden člověk napsal dost zajímavý komentář.

Zdroj: Facebook

„Dobrý den, pane Kupka, připadá mi, že jste objevil zrovna kopec. Je mi z vás na blití a ještě vedle sebe toho knírače. Parta buzerantů,“ napsal komentátor.

Zdroj: iDNES.cz

Jakub Pokorný pak svůj komentář smazal, to se však už podařilo mnoha lidem vidět a vyvolalo to určitý skandál.

Hejtmanka svého manžela hájila tím, že jeho emoce byly vyvolány častou kritikou na její adresu. To už byl údajně emotivní čin.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Podle ní její manžel není politik a on se jako obyčejný člověk rozhodl vyjádřit v komentářích. Rozhodně s jeho činem nesouhlasí, i když chápe, proč by to mohl udělat.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Pan Kupka si údajně vůbec nevšiml toho, co se ve Středočeském kraji pod jejím vedením dělo a dosáhlo.

Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš už tuto situaci komentoval. Podle něj by si paní hejtmanka měla s manželem doma promluvit o jeho chování a také by se měli panu Martinu Kupkovi omluvit.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Jaroslava Pokorná Jermanová se omluvila. Martin Kupka její omluvu přijal. Krajský zastupitel dodal, že se chce plně seznámit se Středočeským krajem, aby věděl, co se tam dá ještě zlepšit.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Není to poprvé, co Jakub Pokorný přitahuje pozornost médií. Naposledy se o něm v médiích psalo, že pro své osobní účely používá služební vůz své manželky hejtmanky.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová minule řekla, že to byla chyba a za tuto chybu se omlouvá.

Share