Masová nákaza studentů po seznamovacích kurzech: studenti přijeli z celého Česka, z nich onemocnělo už 116 lidí

Na začátku tohoto měsíce se konaly adaptační kurzy u Máchova jezera. Zúčastnilo se je několik stovek studentů a už je známo, že se z nich nakazilo 116 lidí. Organizace takových kurzů během pandemie koronaviru přitom neodpovídá doporučením hygieniků. Informoval o tom server iRozhlas.cz.

Na tyto kurzy přijelo asi 1400 studentů z různých univerzit z celého Česka. Je známo, že se z nich nakazilo již 116 studentů, ale ve skutečnosti jich může být ještě více.

Zdroj: Profimedia.cz

Je známo, že studenti během těchto kurzů téměř nenosili roušky. Po večerech raději odpočívali v Doks, tam je kemp a diskotéka.

Byli tam studenti z univerzit jako VŠE v Praze, Univerzity Pardubice, ČUT v Praze, Technické univerzity v Liberci, VŠ Ambis, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a také z Karlovy Univerzity.

Zdroj: Profimedia

Možná byli studenti i z některých dalších univerzit, například z Masarykovy univerzity v Brně. Přitom samé univerzity často s těmito kurzy nemají nic společného.

Zdroj: Tomáš Lánský, MAFRA

Podle organizátorů se snažili udělat vše proto, aby byla dodržena všechna hygienická pravidla. Například jeden z organizátorů kurzů (pro Univerzitu Karlovu) oznámil, že okamžitě podnikli kroky, jakmile se o nákaze dozvěděli.

„Když jsme zjistili první případy nákazy, tak jsme ty lidi izolovali a poslali domů,“ řekl Michal Horký pro iRozhlas.cz.

Zdroj: Gettyimages

Počet nakažených v Česku se začal prudce zvyšovat od začátku září, kdy začal školní rok. Některé univerzity už přešly na formu distanční výuky, aby se koronavirus nerozšířil mezi studenty.

Psali jsme:Roman Prymula uvedl nová omezení: Na Českou republiku čekají posílená opatření

Share