Jaká je správná odpověď: Jednoduchý na první pohled matematický příklad, se kterým si mnoho lidí na internetu nevědělo rady

Dnes Vám nabízíme vyřešit další hádanka. Tentokrát pochází z Japonska. Ale není to Sudoku nebo nějaký obtížný úkol, který mohou zvládnout jen vyvolení. Je to vlastně matematický úkol, který musí řešit žáci běžné školy.

Odborníci provedli studii, ale její výsledky je nepříjemně překvapily. Ukázalo se, že před 30 lety zvládli tento úkol nejméně 90% všech testovaných. Ale dnes jsou výsledky mnohem horší!

Správnou odpověď dává jen 60% mladých lidí. Nepříjemná statistika vedla vědce k názoru, že moderní vzdělávání již není tak efektivní, jak tomu bylo v minulosti.

V podstatě takové úlohy řeší žáci středních a někdy i nižších tříd. Ale mnoho dospělých mají s tímto úkolem z nějakého důvodu potíže. I když hlavní věci je pochopit posloupnost algoritmus řešení.

Zdroj: kenguru.plus

Na obrázku vám dáváme rovnici, abyste mohli vypočítat správnou odpověď. Mnoho řeší rovnice podle následujícího schématu:

9 – 3 ÷ 1/3 + 1 = 9 – 3/1/3 + 1 = 9 – 3/3 + 1 = 9 – 1 + 1 = 9. – Ale to je špatná odpověď!

Ve skutečnosti je správné rozhodnutí 1. A to je důvod, proč: 9 – 3 ÷ 1/3 + 1 = 9 – 3 ÷ (1/3) + 1 = 9 – 3 × 3 + 1 = 9 – 9 + 1 = 1 .

Není to tak těžké, jak se zdá? Pokud jste se pokusili vyřešit příklad prvním způsobem, pak jste byli nepozorní. Odpověď je elementární, ale vyžaduje soustředění.

 

 

Share