Matka malého Tadeáše může být obviněna z šíření poplašné zprávy: V takovém případě bude nucena uhradit náklady policie ve výši přes sto tisíc korun

Policisté našli v sobotu 30. května v řece mrtvé čtyřměsíční dítě. Jeho matka může být obviněna z několika trestných činů a přestupků. Podle výsledků soudní pitvy svého syna nezabila.

Dopustila se ale i dalších činů, tělo dítěte totiž umístila do batohu, ve kterém naložila kameny a následně hodila do řeky. Poté informovala policisty o únosu dítěte.

Policisté a hasiči asi 24 hodin hledali jejího ztraceného syna, ale za jejich služby musí zaplatit velmi vysokou částku. Pokud bude obviněna z šíření poplašné zprávy, bude muset vše zaplatit.

Markéta Johnová, mluvčí mělnické policie, řekla, že teď vyčíslují, kolik to všechno stálo. Zároveň ale uvedla, že do kompetence policie nepatří možnost donutit tuto ženu k úhradě nákladů.

Zdroj: tn.nova.cz

Kriminalisté pokračují ve vyšetřování, případ je ale neobvyklý, a tak se nespěchají nikoho obvinit.

Zdroj: MARFA / Michal Růžička

Soud rozhodne, zda matka bude muset uhradit náklady policie a hasičů, nebo ne. Jde o velké peníze, do pátrání se zapojil i vrtulník.

Zdroj: IZS Mělník

„Jeho účast vyšla policii přibližně na sto tisíc, nákladné jsou zejména pohonné hmoty“ informoval anonymní zdroj pro server Lidovky.cz.

Do pátrání se zapojilo několik desítek policistů a hasičů, vrtulník s termovizí, dron a psovodi.

Pokud bude matka zemřelého Tadeáše obviněna, bude možná nucena zaplatit několik set tisíc korun. Náklady zahrnují výdaje na palivo pro policejní vozy a pro vrtulníky atd.

Zdroj: iDNES.cz / Jiří Meixner

Z šíření poplašné zprávy jsou často obviňováni lidé, kteří zavolají hasiče k falešnému požáru. Ten požár si vymysleli sami.

Zdroj: iDNES.cz / Jiří Meixner

V tomto případě, osoba, která zavolala hasiče je velmi často obviněna a bude nucena zaplatit výjezd.

Zdroj: iDNES.cz / Jiří Meixner

Ale v této situaci byla tato žena v psychicky vypjaté situaci, takže to možná bude polehčující okolnost.

Zdroj: iDNES.cz / Jiří Meixner

29. května v pátek večer mladá žena zavolala na policii a oznámila, že usnula v parku, a když se probudila, zmizelo její dítě a kočárek.

Zdroj: iDNES.cz

Druhý den večer bylo nalezeno tělo mrtvého dítěte. Přiznala, že si příběh o únosu svého syna vymyslela.

Později ukázala místo, kde se zbavila těla dítěte a kde odhodila kočárek.

Share