Matka nechala jednoleté dítě v opuštěném domě a o 10 let později se vrátila

Lidé v Jaroslavli nikdy nezapomenou na událost, která se stala před 10 lety.

Zdroj: ukr.media

Před více než 10 lety v oblasti Jaroslavli nedaleko Moskvy slyšeli sousedé pláč přicházející z opuštěného domu. Zpočátku lidé podivné zvuky ignorovali, ale o týden později se přesto rozhodli dům zkontrolovat.

Když šli dovnitř, lidé byli zděšeni: našli vyděšenou roční dívku sedící v rohu jednoho z pokojů. Během týdne tam bylo dítě samo, bez jídla a vody. A kdyby ji vesničané nenašli, pravděpodobně by zemřela.

Holčička jménem Liza Verbytska byla okamžitě převezena do nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali zlomeninu kyčle, silné vyčerpání a dehydrataci.

Zdroj: ukr.media

Liza měla vývojové problémy související s traumatem z dětství. Nemohla žvýkat jídlo, velmi se bála hlasitých zvuků a pomalu se naučila chodit.

Po ošetření v nemocnici zamýšlely městské úřady dát Lizu do dětského domova a poté najít jí pěstouny. V nemocnici si však Lizu všimla žena jménem Inna Nika, která se do dítěte zamilovala.

Inna byla nepřetržitě v nemocnici a starala se o svého nemocného syna. Jednoho dne uslyšela pláč z vedlejší místnosti, podívala se dovnitř a uviděla Lizu. Od toho dne Inna dítě neustále navštěvovala a přinášela jí oblečení, jídlo a hračky.

Zdroj: ukr.media

Jednoho dne, když Inna znovu šla na oddělení Lizy, dítě tam nebylo. Inna se brzy dozvěděla, že dívka byla dostatečně silná, aby mohla být propuštěna z nemocnice, takže byla převezena do dětského domova. Inna už měla dva syny a předtím žena nikdy nepřemýšlela o adopci. Ale v den, kdy Liza nebyla na oddělení, Inna si uvědomila, že bez ní nemůže žít.

„Požádala jsem o adresu dětského domova, kam ji vzali, a jakmile se naskytla příležitost, okamžitě jsem tam šla. Ani si nepamatuji, jak jsem se tam dostal, “ říká Inna.

Žena brzy požádala o Lizinu adopci a po chvíli mohla dívka žít s rodinou Inny, ve které byla obklopena péčí a láskou.

Zdroj: ukr.media

Lisa se nevyvíjela tak rychle jako ostatní děti, bylo jasné, že je ovlivněna dětskými zraněními. Ale Inna byla odhodlána udělat pro dítě všechno možné pro šťastnou budoucnost.

Inna se rozhodla poslat Lizu na taneční lekce v naději, že hudba ji inspiruje a pomůže fyzicky i psychicky se rozvíjet. A fungovalo to. Díky tanci v kombinaci s láskou a péčí pěstounské matky se z Lizy stalo zdravé a šťastné dítě.

Když dívka začala chodit do školy, nikdo nemohl uvěřit, že se jedná o stejné dítě, jehož rodiče ji nechali zemřít ve špinavém opuštěném domě.

Došlo však k dalšímu problému. Liza byla tmavou kůži, ​​takže musela čelit předsudkům ohledně svého vzhledu. Ve škole ji děti neustále dráždily a kolemjdoucí na ulici často zírali na Lizu.

Liza se snažila nevšímat si urážlivých slov a špatných pohledů. „Za svůj vzhled se nestydí. Když byla malá, řekla jsem jí: „Lidé se na tebe budou vždy dívat – buď na to připravená,“ říká Inna.

Inna svou dceru vždy učila, aby neposlouchala hrubá a urážlivá slova. Dnes je Liza úspěšná dospívající dívka, která vyhrává soutěže talentů a krásy a pracuje také jako modelka.

Poté, co se Lizin příběh dostal na veřejnost a média o ní začala psát, se o ní náhle zmínila její biologická matka Zhanna Verbytska. Lizina nevlastní rodina však popřela všechny její žádosti o schůzku.

Je úžasné, jak láska a péče mohou změnit život člověka, protože dávají příležitost začít od nuly.

Share