Mikuláš Minář jde do politiky: už není předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii

Ve spolku Milion chvilek pro demokracii došlo k výrazné změně, Mikuláš Minář už není předsedou. Podle něj se nechce zabývat jen demonstracemi, ale už se chce věnovat politice. Mikuláš Minář plánuje založit politické hnutí a účastnit se voleb. Řekl to pro DeníkN.

Důvod odchodu z funkce předsedy spolku Milion chvilek pro demokracii se ukázal být dost zřejmý, chce se posunout na novou úroveň a věnovat se politice.

Zdroj: Právo / Profimedia / Petr Hloušek

„Neobětoval jsem tři roky svého života tím, že jsem se snažil zvednout Čechy z gauče a zaplnit Letnou. Nevygeneroval jsem energii k tomu, aby to vyšumělo a přišlo vniveč,“ řekl Mikuláš Minář pro DeníkN.

Podle něj je současná politická situace zablokovaná a těžko se to změní. Ještě na začátku léta letošního roku uvažoval o odchodu do politiky a nyní je na čase.

Zdroj: Facebook Jakub Joachim

Nyní je hlavním cílem vytvoření politického hnutí. Toto hnutí by mělo zaujmout voliče vládnoucích stran, kterých nyní nezajímá žádná opoziční strana.

Někteří lidé předpokládali, že se Milion chvilek pro demokracii stane hnutím a půjde do politiky, to se však nestalo. Občanská iniciativa a politické hnutí to budou dva různé projekty.

Zdroj: Gabriel Kuchta, Deník N

Mikuláš Minář se rozhodl rezignovat v pátek. Nyní má Milion chvilek pro demokracii nového předsedu a je to Benjamin Roll.

Spolek Milion chvilek pro demokracii vznikl v roce 2018, jeho členové chtěli, aby Andrej Babiš opustil funkci premiéra.

Zdroj: YouTube / Neurazitelny.cz

Účastníci opakovaně organizovali protesty. Například jednou chtěli získat 1 milion podpisů pro demisi premiéra Andreje Babiše.

Share