Ministr Prymula uvažuje o tom, že by dětí mohly odjet do škol v přírodě: odbory již spočítaly, kolik to bude stát

Ministr školství Roman Prymula prohlásil, že by děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. Tuto myšlenku minulý prezentovali zástupci odborů.

Zdroj: e15.cz

Díky tomuto návrhu by se zamezilo šíření koronaviru mezi dětmi a rodiči. Rozpočet to bude stát zhruba 2 miliardy korun. Alena Schillerová slíbila, že se o této variantě bude jednat.

„Uvažujeme o tom,“ řekl Prymula a dodal, že se to uskuteční, pokud opatření nedokážou křivku oploštit. Díky školám v přírodě by se prý udržel proces výuky u prvního stupně.

Zdroj: zsvelkepritocno.cz

Variantu oddělení dětí od rodičů navrhnul šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Dufek pro začátek navrhoval prázdniny, které se vláda vyhlásila a nyní chce poslat žáky do škol v přírodě na dva týdny od 2. listopadu.

Zdroj: zsuhsportovni.cz

„Jednal jsem o tom i se zástupci vysokých škola,“ řekl předseda a dodal, že oni to považují za dobrý nápad.

Dle Bohumíra Dufka stát by měl zafinancovat 400 Kč na den pro jedno dítě. Celkové by to rozpočet stálo kolem dvou miliard.

Zdroj: zsokrisky.cz

Předseda odborů tento týden bude jednat s ministryní financí Alenou Schillerovou. „Návrh zatím neznám, ale když se líbí panu ministrovi Prymulovi, něco na něm bude,“ řekla šéfka státní kasy s tím, že ochrana dětí musí být prioritou.

Ministryně slíbila, že bude hledat prostředky pro uskutečnění tohoto plánu, pokud bude schválen.

Zdroj: e15.cz

O odjezdu dětí do škol v přírodě však zatím neuvažovalo ministerstvo školství a může se znovu stát, že ministr Prymula uvažuje o opatřeních, o kterých neví ministr školství Robert Plaga.

O konečnem řešení se pravděpodobně rozhodne příští týden.

Zdroj: idnes.cz

Psali jsme: Hapkův dům se prodal „jen“ za deset a půl milionu: Jak vypadala rezidence skladatele

Share