«Minulé století»: puberťák se nezdvořile vyjadřil k starším lidem a na oplátku dostal poučení do života

Je velmi děsivé, že některé morální normy a orientační body se znehodnocují ve světonázoru dnešní mládeže. A to se týká dětí, které se narodily v tomto století (od roku 2000), kdy je vše v hojnosti a málokdo trpí nouzí. Mnoho lidí si myslí, že kontakty a peníze jsou mnohem důležitější než pracovitost, poctivost, talent a proncipiálnost.

Zdroj: delovoymir.biz

Asi z tohoto důvodu si méně cení toho, co pro ně starší generace udělala. Možna situace by byla jiná, kdybychom si více o tom s našimi dětmi povídali.

Příběh osmnáctiletého puberťáka, který dostal poučení do života když se rozhodl vysmát starému muži.

Zdroj: fatelines.net

Mladík se procházel parkem ve společnosti svých kamarádu a chtěl na ně udělat dojem a ukázat, že je „důvtipný“. Když viděl důchodce sedícího na lavičce, urazil ho nezdvořilým komentářem, ale starší muž mu dal silnou odpověď, která mladého muže zbavila řeči.

Zdroj: rus.azattyq.org

„Vy jste minulé století, vaše generace vyrůstala ve zcela jiném a primitivním světě,“ řekl puberťák a dodal: „My, dnešní mládež, jsme vyrostli s televizí, cestováním do vesmíru, přistáním na Marsu, rychlými počítači, internetem, tablety, notebooky, smartphony… Naše generace je mnohem rozvinutější, než ta vaše. “

Zdroj: joinfo.ua

Moudrá odpověď

Důchodce ho vyslechl a odpověděl: „Za prvé, dobrý den: zapomněl jste mě pozdravit. Za druhé, máte naprostou pravdu. Když jsme byli mladí, neměli jsme nic podobného, protože jsme to všechno museli vynalézt. Za třetí se vás zeptám, namyšlený mládenče, co uděláte pro další generaci Vy? “

Zdroj: fatelines.net

18letý kluk okamžitě ztichl a zčervenal, a pak rychle odešel se sklonenou hlavou. Jeho přátelé se s ohromením koukali na to, co se dělo.

 

Zdroj: fatelines.net

Mladíkovi se nepodařilo vysmát důchodci, ale dostal lekci do života, nad kterou se vážně zamýšlel. Je jasné, že ten chlap zřejmě nebyl hloupý a litoval toho, co bylo řečeno.

Zdroj: telegraph.co.uk

Share