„Slibte mi, že se podepíše koalice ODS,TOP a KDU, když se vzdám mandátu“: Kalousek prohlásil, že opustí Sněmovnu, pokud bude mít jistotu ve vytvoření opoziční koalice před volbami

Poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek na sociálních sítích v nadsázce prohlásil, že je připraven odejít ze Sněmovny už teď, pokud dostane slib, že ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvoří koalici před volbami.

Zdroj: ihned.cz

„Slibte mi, že se zítra podepíše koalice ODS, TOP a KDU, když se vzdám mandátu,“ napsal politik. Kalousek totiž věří, že je to jediná cesta, jak porazit v příštím roce hnutí ANO.

Tyto tři strany opravdu o koalici jednají a předseda ODS Petr Fiala chce, aby do Vánoc už bylo jasno, jak blok stran bude vypadat.

Lídři ODS, TOP 09 a KDU-ČSL se potkali na pivu po krajských volbách a společným snímkem všem ukázali, že mají mezi sebou dobré vztahy.

Zdroj: idnes.cz

Podepsání koaliční dohody se ale zatím zřejmě nepřipravuje a probíhají jednání.

Miroslav Kalousek zveřejnil svůj vzkaz jako reakci na možnou koalici ve Zlínském kraji. Obrátil se na Petra Gazdíka a požádal ho, aby se vzpamatoval a neboural celostátní projekt kvůli jednomu kraji.

V médiích se totiž objevila informace, že místopředseda STANU Gazdík chce navrhnout odmítnutí spolupráce jeho hnutí s Českou pirátskou stranou ve volbách do Sněmovny.

Gazdík se ale rychle opravil a dodal, že chce, aby STAN zatím nehlasoval o koalici s Piráty, protože mu vadí jejich spolupráce ve Zlínském kraji s ODS, ANO a ČSSD.

Zdroj: e15.cz

„Jestli chceme vyhrát, musí každý z nás umět překousnout víc, než si kdy uměl představit,“ uvedl Kalousek.

Šéf hnutí STAN Vít Rakušan však uvedl, že spolupráce s Piráty je velmi dobrá a nemyslí si, že je správné odkládat čtvrteční hlasování o spolupráci.

Zdroj: e15.cz

Share