„Mladý můž proměnil jeskyni na dům snů“: Takhle to vypadá

Neuvěřitelná proměna 700 let staré jeskyně v moderní domov!

Zdroj: interesnoznat.com

Když Angelovi Mastropietrovi z Velké Británie ve 29 letech diagnostikovali roztroušenou sklerózu, mladý muž se rozhodl, že nastal čas radikálně změnit svůj život a postoj k němu.

Muž vlastnil úspěšnou personální agenturu, ale odešel z práce a koupil starou jeskyni ve Wyre Forest, za ni zaplatil 62 tisíc liber. Angelo se z ní rozhodl udělat svůj dům snů.

Muž se poprvé dozvěděl o staré jeskyni již v roce 1999. V té době již její věk přesáhl 700 let. Jeskyně sloužila jako obydlí několik století, ale od poloviny 20. století ji nikdo nepoužíval.

Zdroj: interesnoznat.com

Mastropietro není první v zemi, který takový projekt uskutečnil. Všechny předchozí pokusy o vytvoření prostorného a pohodlného bydlení však selhaly – v 50. letech minulého století byly všechny existující „jeskynní“ domy v té době shledány nevhodnými k trvalému pobytu.

Angela tato skutečnost jen postrčila. Chtěl zpochybnit historii a dokázat, že člověk může pohodlně žít v jeskyni uprostřed zeleného lesa, pokud je vše promyšleno správně a pečlivě.

Příprava prostoru trvala asi 8 měsíců. Angelo si dělal téměř veškerou práci sám. Muž vlastními rukama vytáhl z jeskyně nejméně 70 tun kamenů – pak ho použil k vybudování stometrové terasy.

Zdroj: interesnoznat.com

Zdroj: interesnoznat.com

Zdroj: duck.show

Zdroj: duck.show

Po roce a půl byla stará jeskyně přeměněna na prostorný dům se čtyřmi ložnicemi. Angelo rozvedl do domu elektřinu a vodu.

Zdroj: duck.show

Zdroj: interesnoznat.com

Zdroj: interesnoznat.com

V domě je také Wi-Fi, obecné osvětlení a podlahové vytápění. Brit chtěl do interiéru přidat moderní luxus, ale zároveň zachovat jedinečnou okouzlující atmosféru jeskyně.

Zdroj: interesnoznat.com

Zdroj: interesnoznat.com

Angelo se také snažil změnit postoj Britů k takové nemovitosti. Lidé si obvykle spojují jeskynní domy se životem v extrémní chudobě a Angelo chtěl to změnit.

Zdroj: duck.show

Zdroj: budport.com.ua

A uspěl! Nový dům, který se objevil na místě jedné z nejstarších jeskyní v Evropě, vypadá luxusně. A zároveň udržuje atmosféru samoty a míru – a právě o to Brit usiloval.

„Mám pocit, že toto místo má silnou energii, která může lidi motivovat, rozvíjet a uzdravovat,“ říká Angelo.

Share