„Moje tchyně mě naučila prát froté ručníky“: Peru tak již 50 let

Nedávno jsem navštívila svého syna a jeho přítelkyni. Šla jsem do koupelny, abych si umyla ruce. Samozřejmě jsem si otřela ruce do ručníku a uviděla jsem, že tyto ručníky jsou trochu ztuhlé.

Ale současným dívkám nelze říct nic špatného, protože nepochopí, že chceš jim pomoct, budou urazeny. Pak jsem si vzpomněla na svou tchyni a vděčně jsem se usmála.

Zdroj: ukr.media

Ona mě naučila, že je potřeba prát ručníky odděleně od jiného oblečení.

Jaké byly ty časy … Můj manžel mě přivedl domů, jeho matka mě naučila všechno, co věděla a já jsem tiše poslouchala a vše si zapamatovávala. Tchyně prala odděleně barevné, bílé a ručníky.

Zdroj: ideas-center.com.ua

V té době nikdo si nevybíral voňavý prací prášek. Měli jsme jeden prací prostředek a všichni ho používali. Má tchyně ale přidávala k ručníkům nejen prací prášek, ale také sůl. Zpočátku jsem nechápala, k čemu to je, ale později ona mi řekla všechno.

Zdroj: nasregion.cz

Stačí přidat sůl spolu s práškem a budou ručníky velmi měkké. S tímto pravidlem žiji již 50 let a jsem ráda, že se o toto tajemství podělím, protože měkké ručníky jsou vždy útulné a příjemné.

Zdroj: poshepky.com

Také jsem se odvážila říct své budoucí snaše tajemství se solí a ona byla vděčná a překvapená. Stačí přidat lžíci soli na jednu porci prášku a vaše ručníky budou vždy měkké.

Věděli jste o tomto způsobu?

Share