„Moje tulipány zůstanou stát jeden a půl až dva týdny po 8. březnu“ : Poradíme vám, Jak docílit toho, aby nám tulipány ve váze vydržely co nejdéle krásné

Kdo říká, že darované květiny rychle uschnou? Moje tulipány zůstanou stát jeden a půl až dva týdny po 8. březnu, a to vše díky skutečnosti, že vím několik jednoduchých triků a pokaždé, když jsem je uvedl do praxe.

.

Je důležité udělat správný střih.

Aby tulipány stály ve váze po dlouhou dobu, je velmi důležité je pravidelně stříhat a současně přísně sledovat směr řezu. Tulipány, na rozdíl od stejných růží, je tedy třeba upravovat pouze rovnoměrně.

.

Důvodem je skutečnost, že stonky těchto květů jsou velmi měkké a v případě šikmého řezu částečně ohnuté. Výsledkem je zhoršený tok vlhkosti do stonku a rychlé vadnutí květu kvůli nedostatečné výživě.

Studená ledová voda je jedním z mých tajemství

Čerstvě nakrájené tulipány zůstanou jen v chladu, takže pokaždé, když naliju ledovou vodu do dokonale čisté vázy, a pak do ní přidám led.

Mimochodem, voda musí být křišťálově čistá, je třeba ji pravidelně měnit (mění se každou noc, zhruba ve stejnou dobu). V ideálním případě použijte destilovanou nebo vyčištěnou vodu – z kohoutku nebude fungovat.

.

Není potřeba nalít do vázy hodně vody – stačí 6-7 cm. Zároveň je lepší odtrhnout listy, které přicházejí do styku s vodou – nejenže přijímají prospěšné látky obsažené v tekutině, ale také přispívají k růstu bakterií.

Každý den musíte stonky květů ořezat o 1-1,5 cm, což také umožní, aby kytice stála déle.

Co přidat do vody, aby tulipány stály po dlouhou dobu

Aby tulipány stály ve váze po dlouhou dobu, není vůbec nutné nalévat chemii do vody. Vždy ji lze nahradit penny nástrojem, který lze snadno najít v kuchyni v každém domě.

Řezané tulipány mají opravdu rádi sladené prostředí, takže do vody můžete přidat cukr (lžíci 1,5 litru kapaliny).

.

Kromě toho můžete zlepšit kvalitu vody pomocí tablety aspirinu nebo aktivního uhlí (půl tablety na 1,5 litru) – tyto léky snadno ničí škodlivé bakterie. Situaci může také zlepšit minimální množství kyseliny citronové.

Přípravky na čištění vody, jako je Krizal, mají samozřejmě také pozitivní vliv na kvalitu vody, ale ve skutečnosti je jejich nalezení někdy obtížné a stojí peníze.

Kam dát vázu s tulipány

Aby jarní kytice potěšila oko tak dlouho, jak je to možné, musíte ji umístit tak, aby na květy nespadlo sluneční světlo.

.

Je také velmi důležité zajistit, aby v místnosti, kde je umístěna váza s kyticí, byla co možná nejchladnější (zejména nevystavujte ji pod topení a klimatizaci, která pracuje pro vytápění místnosti).

Share