Moje žena při praní hází do pračky obyčejný plastový sáček: Proč to děla

Chci okamžitě objasnit situaci – ne, nepereme plastové tašky, vtipálci se mohou uvolnit. Dnes vám řeknu o opravdu užitečném triku, který moje žena používá již 15 let.

Samozřejmě, když jsem poprvé viděl tento způsob praní, byl jsem překvapen.

Tak proč dávat plastový sáček do pračky? Ale jak se ukázalo, je to zcela oprávněné.

Takový jednoduchý balíček pomůže nejen vyčistit prádlo mnohem lépe než obvykle, ale také ušetřit na pracím prášku.

Navíc takové mytí pomůže prodloužit životnost pračky minimálně o několik let.

V čem tedy konkrétně plastový sáček pomáhá při praní? Když jsem tuto otázku položil manželce, divila se, že to nevím sám?

Zdroj: ne-vse.pro

Tento jednoduchý způsob jí ukázala ještě její babička a ona se o něm zase dozvěděla, když se v naší zemi začaly objevovat plastové tašky.

Tehdy tak mnoho hospodyň pralo. Ale jak ukázala praxe, pokud prát tašky spolu s prádlem, dávají neobvyklý účinek.

Jedná se o vlastnosti plastového sáčku, a proto vyprávím vše po pořádku.

Při praní v bubnu pračky vzniká statická elektřina. Samozřejmě, že pračka má uzemnění, ale při prání v bubnu dochází k tomuto procesu.

Díky tomuto sáčku, veškeré chlupy a srst se shromažďují na něm. Takže, za prvé, čistí prádlo mnohem lépe, a za druhé, zabraňuje ucpávání filtrů mycího stroje, protože všechny odpadky sbírá sáček.

Zdroj: ne-vse.pro

No a za třetí, balíček hraje roli velké lžíce, která pomáhá míchat v pračce nerozpuštěný prášek. Tím se snižuje jeho spotřeba téměř o polovinu!

Zde je takový jednoduchý trik, který se hodí při každodenním praní, samozřejmě, ale pokud perete vlněné věci, není moc dobrý nápad házet do pračky sáček.

Share