“Musela jsem do Prahy přiletět z pracovních důvodů, bylo to dlouho plánováno“: Co uvedla k smutné události v Libanonu Blanka Matragi, která je již v Česku

Výbuch v Bejrútu změnil život mnohým lidem, dokonce jsou po výbuchu i oběti. Na začátku srpna hlavní libanonské město naprosto vyšlo z koleje.

Zdroj: denik.cz

Exploze zažila i módní návrhářka Blanka Matragi. Ta do Prahy chtěla cestovat zadlouho před nešťastnou události, do Česka přiletěla až po.

Zdroj: denik.cz

V době čekaní letadla Matragi popsala svoje city. Uvedla, že začala přemýšlet jak blízko smrti byla ona, a nejen ona, ale její přátele a příbuzní. “Dostala jsem husí kůži a emoce mě přemohly a začala jsem plakat,“ popsala Blanka.

Zdroj: instagram.com

Svěřila, že za svůj život zažila hodně štěstí a smutku, ale po tragédii byla úplně zmatená. “Nikdy se mi neodjíždělo tak těžce jako nyní,“ dodala návrhářka.

Zdroj: instagram.com

Blanka Matragi odletěla do Prahy jeden den před zavedením přísnější karantény v Libanonu. Po zavedení v celém státu zůstali otevřené jenom lékárny. “Kvůli covidu byla v celém Libanonu vyhlášena přísná karanténa a všechno se uzavřelo,“ uvedla.

Zdroj: instagram.com

Dodala, že pro každého občana státu je hodně steru, když jedna katastrofa se vyměňuje za jinou.

Zdroj: denik.cz

Na začátku záři má v plánech se vrátit do Libanonu. Prozradila jak to má s ateliérem: částečně ho přesunuli do jiné budovy. Ten je zas v provozu a má svoje zakázky.

Share