Muž přišel na pohovor se špinavýma rukama. Díky tomu získal práci

Příběh níže nás nutí obnovit víru v lidi…

Zdroj: topfakty.com

Automechanik si dlouho nemohl najít práci.

Nakonec jednoho dne uviděl inzerát na volné místo, které bylo pro něj ideální. Poslal svůj životopis a o týden později měl pohovor.

Noc před pohovorem nespal, měl velké obavy. Ráno si oblékl oblek, učesal vlasy. Nechtěl přijít pozdě, a tak odešel z domu o 1,5 hodiny dříve.

Když stál na autobusové zastávce, všiml si staršího muže s rozbitým autem. Stařík se neúspěšně pokusil nastartovat své auto. Mechanikovi ho bylo líto. Přistoupil a nabídl starci pomoc. O hodinu později bylo auto opraveno, ale muž byl velmi špinavý, byl celý v mazadle.

Vděčný řidič se zeptal, jestli může mechanikovi nějak poděkovat. Na to muž odpověděl, že udělal všechno z čistého srdce, a sdílel, že jede na pohovor, ale teď je celý špinavý a už se zpozdil. Ale starý muž ho přesvědčil, aby šel na pohovor… Nakonec muž neochotně souhlasil.

Na chodbě bylo mnoho mladých, dobře oblečených lidí. Mechanik si uvědomil, že jeho šance získat práci jsou velmi nízké. Byl mnohem starší, měl málo zkušeností a ruce měl potřísněné mazadlem. Jedinou útěchou bylo, že se šéf taky opozdil.

Zdroj: topfakty.com

Když zaměstnavatel konečně dorazil, začal po jednom volat kandidáty. Všichni vyšli se smutnými tvářemi. Mechanik se chystal domů, když sekretářka najednou zavolala jeho jméno. Vešel do kanceláře. U stolu seděl starý muž, kterému mechanik pomohl opravit auto. Ale teď měl na sobě krásný přísný oblek.

„Je mi líto, že jste musel čekat tak dlouho. Myslím, že jsem letos udělal jedno z nejlepších rozhodnutí, když jsem vás poznal, když jsem vešel do kanceláře. Právě jsem si uvědomil, že budete zaměstnancem, který je důvěryhodný, a to je pro mě to nejdůležitější, “ řekl on.

Share