Muž si všiml, že se les pohybuje dolů z kopce, a ztratil dar řeči

Mark Rooney žije v irském hrabství Donegal a nedávno byl svědkem neobvyklého jevu. Byl venku a užíval si přírodu, ale najednou si všiml několika stromů sestupujících z kopce. Jen sklouzli dolů, bez pomoci někoho, a tak snadno, že to vypadalo, jako by byli pod vlivem neznámé sily.

Zdroj: kenguru.plus

Ukázalo se, že takové pohyby v přírodě jsou docela možné. Stromy sjely ze svahu kvůli kluzké rašelině. Rašelinová vrstva se spolu s rostlinami rostoucími přímo v ní oddělila od půdy a začala se pohybovat v nakloněné rovině. Vypadalo to dost divně a neobvykle. Připomíná to sesuv půdy, ale při sklouznutí rašeliny nedochází k znečištění.

Situace nastala na staveništi větrné farmy ve městě Minbog. Zařízení bylo nedávno postaveno, aby poskytovalo energii zpracovatelskému centru společnosti Amazon.

Dokončení stavby je naplánováno na rok 2022, nyní jsou však všechny práce pozastaveny, dokud nebudou vyjasněny okolnosti toho, co se stalo. Místní úřady zatím posuzují možné škody, ale média o obětech nebo poškozeném majetku neinformovala. Rovněž není známo, kde se ukázaly stromy sestupující ze svahu.

PSALI JSME: LEDNÍ MEDVÍDEK PŘEŽIL DÍKY LASKAVÝM LIDEM: STAČÍ SE PODÍVAT, JAK KRÁSNÁ MEDVĚDICE VYROSTLA

PŘIPOMÍNÁME: TEST: VYBRANÝ VÁMI MYSTICKÉ OKO PROZRADÍ, CO SI O VÁS OSTATNÍ MYSLÍ, KDYŽ SE NA VÁS DÍVAJÍ

Share