Může kočku urazit její vlastní majitel: Různé způsoby jak je možné urazit domácího mazlíčka

Může kočku urazit její vlastní majitel? Mají kočky pocity? Jak se cítí, když jsou uražené a jak se smířit se svými domácími mazlíčky? Na všechny otázky vám odpovíme v našem dnešním článku.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Mnoho lidí si myslí, že kočky opravdu nemají rádi jejich majitele, protože tato zvířata jsou neuvěřitelně nezávislá a soběstačná. To však není pravda: nedávné studie prokazují, že se kočky stávají připoutanými k lidem a že bez nich nemohou žít! A nálada vašich koček velmi často závisí na vašem vlastním zdravotním stavu: pokud se cítíte dobře a klidně, pak je kočka šťastná, a pokud ne, bude nervózní a smutná.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Lze kočky urazit?

Koneckonců se věří, že kočky jsou velmi lstivá zvířata, která chodí samy a milují pouze sebe. Ve skutečnosti to není pravda. Kočky jsou k lidem ještě více připoutána než psi, kteří jsou považováni za nejlepšího přítele člověka, a to je vědecky dokázaná skutečnost! Navíc jsou kočky neuvěřitelně smyslné a emotivní stvoření. Pokud je urazíte, budou si pamatovat lekci, která byla pro ně nepříjemná po dlouhou dobu, můžete si být jisti.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Za co se mohou kočky urazit?

Existuje mnoho takových důvodů, pro ilustraci jsme si pro vás připravili šest příkladů.

Například fyzický trest za nějaký špatný skutek. Trestali jste kočku úderem na zadek za to, že se netrefila se svým hovínkem na správné místo, nebo hodili po ní pantoflí za rozbitou vázu? Gratulujeme, udělali jste neodpustitelnou chybu. Kočku s největší pravděpodobností urazíte.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Děláte v poslední době hodně hluku? Pokud ano, mohla by se na vás kočka velmi těžce urazit. Jde o to, že kočky nemají moc rádi hlasité zvuky. Pokuste se být v budoucnu poněkud tišší.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Další možností je, že jste se svým miláčkem příliš v pohodě. Ano i to! Pro příliš chladný postoj některé kočky, obzvláště pro ty závislé na lidské pozornosti – urazí se na vás a začnou trucovat na velmi dlouhou dobu. Pokud v tomto případu vidíte i svůj problém, zkuste být příště pozorný ke své kočce.

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Chytání za krk? Vážně? Nyní na dlouhou dobu zapomeňte na normální vztah kočky k vám. Jde o to, že tyto rozvážné kočky takové věci netolerují. Takže pokud jste kočku táhli od začátku tímhle způsobem, buďte připraveni na závažnost situace pro kočku!

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Často narušujete osobní prostor vaší kočky? Máme na mysli tahání za její tvář když klidně spí na podlaze nebo podobně. Kočky jsou velmi zvláštní zvířata. Mohou být uraženi jak nedostatkem pozornosti, tak i jejím nadbytkem. Takže pokud pronásledujete svého mazlíčka příliš často, je na čase přemýšlet o tom, proč se vždy vyčurá do vašich pantoflí. Možná se mazlíčkovy věnujete prostě příliš mnoho?

 

Zdroj: Onashem.mediasole.ru

 

Ať se stane cokoli ve vztahu mezi vámi a vaší kočkou, pamatujte: kočka se nikdy necítí provinile! Není to proto, že je arogantní, prostě v podstatě neví, jak se cítit vinou. Tak s ní budujte vztah na základě vzájemného respektu a ústupků. Pak se vám podaří dostat se k ní blíž.

 

Share