„My se jen těšíme na děti a ničeho se nebojíme“: Jak základní a střední školy se připravují na školní rok v období infekčních nemoci, zejména nemoci COVID-19

Rodiče mají obavy z toho jak děti na podzim půjdou do škol. Ředitele ale uklidňují, že za zakašlání či kýchnutí nebudou děti muset jít domů.

Zdroj: novinky.cz

Část rodičů byla vystrašena komentářem prezidentem Asociace ředitelů základních škol Michalem Černým. Ten uvedl, že děti budou muset jít domu, až někdo zaslechne, že mají příznaky viru. Podle nej pokud tam dojdou s rodiče, tak dítě si budou musel vzat domů. V pripadě, že rodiče už nejsou, tak bude dítě sedět v izolaci do příjezdu těch. “Nemocné dítě nemá ve škole co dělat a nejde pouze o koronavirus,“ dodal Černý.

Zdroj: denik.cz

Ředitelé ale obavy zklidňuji. I ze základních, i ze středních škol ale jsou zprávy, že rodičům po kýchaní dítěte vola nebudou. Ředitel víceletého Gymnázia Ústí nad Labem Alfréd Dytrt uvedl, že není v manuálu pro školy napsáno, že pokud dítě zakašle, nesmí do školy. Při podezření na infekční nemoci budou muset školy kontaktovat zákonného zástupce. V případě zletilého žáka jen na to upozorni mu at¨ kontaktuje praktického lékaře a ten rozhodne zda do školy může.

Zdroj: denik.cz

„Málokteří rodiče pošlou za současné situace dítě se silnou rýmou nebo kašlem do školy. Spíš půjde o to, když se mu udělá špatně až ve škole. My ale žádnou hysterii rozhodně vyvolávat nebudeme,“ říká ředitelka pražské Základní školy T. G. Masaryka Jindřiška Kulišová.

Zdroj: denik.cz

Nejdůležitějším bude aby se všichni v době zvýšeného výskytu infekčních onemocnění se k sobe chovali pozorně a odpovědně. U dětí, kteří mají chronické potíže, jako třeba alergie, která je doprovázena kašlem, každá škola bude řešit jinak. U ZŠ Janáčkovo náměstí v Krnově se připravuje pro takové situaci interní dokument, po vyplněni kterého bude jasné, že dítě trpí alergii, ale ne infekci.

Share