Myslíte, že je to pes: Mnozí by se dokonce pokusili určit její plemeno

Při pohledu na některé z těchto uměleckých děl, budou překvapeni i mnozí zkušené pletaři!

Zdroj: ukr.media

Je pravděpodobné, že každý člověk má koníček, který vám umožní na chvíli odvrátit se od každodenní rutiny a trochu se uvolnit. Let tvůrčího myšlení je někdy neomezený a přerůstá v věc hodnou úcty a obdivu.

Finka Liisa Hietanenová se od dětství zajímala o pletení a mistrně ovládá háčkování a pletení. Vytvořením soch touto technikou se zabývá již z roků 2009. Nyní s jejich pomocí se znovu ona kopíruje moderní svět, vytvářením realistických kopii lidí a dokonce i jejich domácích mazlíčku.

Lieza inspirace čerpá z každodenního života. Své modely potkává v knihovnách, obchodech a dokonce jen na ulici. Její sochy jsou vyrobeny v plné výšce s co nejpřesnějšími detaily: některé z nich jsou z dálky téměř neliší od „originálů“! Podívejte se na tuto fotografii — musíte se dobře podívat, abyste pochopili, kde je skutečná žena s domácím mazlíčkem a kde jsou jejich kopie.

Zdroj: ukr.media

Tento mladý muž pravděpodobně netušil, že má „dvojče“.

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Nedivte se, když ten „muž“ zdrží frontu u pokladny.

Zdroj: ukr.media

Tato socha je neméně realistická díky přesnosti přenosu i drobných detailů.

Zdroj: ukr.media

Co je podle vás s tou toaletou špatně?

Zdroj: ukr.media

Hodně: je částečně vyrobena z nití.

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Liiza není jediným milovníkem takové kreativity. Kate Jenkinsová plete už asi 20 let. Kdysi pracovala v oblasti designu módních dresů a v poslední době vytváří extrémně chutné kopie potravin a hotových jídel.

Svůj první „zkušební vzorek“ ona udělala už v roce 2007. Ve sbírce svých výtvorů je nejedna krásně servírovaná večeře, pulty pro kavárny a supermarkety a spousta dalších napodobenin.

Zdroj: ukr.media

Australan Phillip Island také má stejný koníček. Bylo mi 100 let a stále se zabýval pletením. Ale na rozdíl od výše uvedených slečen, pan Island se tím zabývá jíž vic jak 80 let.

Zdroj: ukr.media

Jeho účel je více než ušlechtilý – muž vytvořil krásné a útulné svetry pro tučňáky.

Zdroj: ukr.media

Zdroj: ukr.media

Při pohledu na některé z těchto uměleckých děl, stejně zůstanou překvapení i mnozí zkušené pletaře, nemyslíte? Ať to není obyčejný koníček, jedna věc je jasná: ti lidé z něj mají opravdovou radost.

Share