Nakažená koronavirem žena v Česku procházela nákupním centrem a jezdila taxíkem: soud ji za to uznal vinnou z šíření viru a odsoudil na čtyři roky podmíněně

V Novém Jičíně nechtěla žena nakažená koronavirem dodržovat karanténu. Za to ji okresní soud uznal vinnou z šíření viru a odsoudil ji na 3 roky vězení ale podmíněně odložený na zkušební dobu 4 let. Toto rozhodnutí soudu však údajně není pravomocné. Žena by musela zůstat doma, místo toho ale taxíkem odjela do nákupního centra.

„Uvedený rozsudek dosud nenabyl právní moci,“ řekl žalobce Rudolf Volek. Čtyři roky asi bude tato žena pod dohledem.

Zdroj: denik.cz

Této ženě je 32 let, byla obviněna z šíření koronaviru už koncem jara, kdy přerušila karanténu. Byla infikovaná covidem a měla zůstat doma, ale rozhodla se, že to neudělá.

Zdroj: gettyimages

Policisté ještě na jaře oznámili, že si tato žena objednala taxi a jela do nákupního centra. Kromě toho chodila na jiných veřejných místech bez roušky.

Zdroj: YouTube

Když policisté prováděli zatýkání, chovali se velmi obezřetně, používali všechny prostředky proti viru. Tehdy jim ještě pomáhali místní hygienici.

Zdroj: YouTube

Po zatčení žena nějaký čas zůstala ve vazbě. Nedávno ale byla propuštěna. Nyní má obžalovaná právo podat odvolání, přesně stejné právo má i státní zástupce.

Zdroj: Getty Images

Za úmyslné šíření nemoci v době nouze je maximální trest 8 let vězení. Přestupky v době nouze jsou trestány mnohem přísněji než v běžné době.

Share