Nečekaní hosté: jak snadno ochránit potraviny před potravinovými moly

Zajímá vás, jak zachránit obiloviny a další produkty před tímto otravným parazitem? Podíváme se na několik jednoduchých způsobů, díky kterým si návštěvu u vás mol rozmyslí. Prevence je přece vždy snadnější než řešení následků.

Zdroj: headinsider.net

Co jsou zač?

Potravinové moly jsou drobný hmyz, který parazituje na potravinách. Tento malý „motýl“ jí to samé, co konzumuje člověk. Moly preferují cereálie, ořechy, sušenky a chléb.

Takoví škůdci se často dostanou k nám domů z obchodních řetězců spolu se zakoupeným zbožím. Zvláštní vlastnosti molu je hodně rychle rozmnožování. Když se dostane do vaši špízy nebo skříni s cereáliemi, okamžitě se rozšíří po všech zásobách.

Zdroj: pokabu.ru

Techniky boje a prevence rozmnožování potravinového molu

Mezi nejčastější a nejjednodušší techniky je třeba zařadit následovné:

* kupujte kvalitní potraviny

* před umístěním do nákupního košíku si pečlivě zkontrolujte a prozkoumejte balení obilovin, chleba a dalších produktů.

* vyhýbejte se podezřelým a pochybně vypadajícím potravinám.

* provádějte „revizi“ aktuálních zásob

* pravidelné třídění obilovin a trvanlivých potravin, jakož i čištění regálů a skříní s obilovinami a dalšími potenciálně oblíbenými moly produkty je povinné opatření. Důrazně se doporučuje neskladovat a nespotřebovat produkty, jejichž trvanlivost již vypršela.

Zdroj: devolf.cz

* pokud mol přesto napadla zásoby, je třeba najít zdroj rozmnožování Může to být pytel mouky s necharakteristickými vměstky ve formě malých hrudek v pavučině. Je také třeba věnovat pozornost otevřeným obalům s nudlemi, sušeným ovocem atd. napadené produkty se doporučuje okamžitě vyhodit.

*když uklízíte na mokro, nechte důkladně vyschnout povrch. Rovněž je třeba mít pod kontrolu místo skladování potravin. To znamená, že všechny police musí být suché nikoliv navlhlé.

Potraviny skladujte řádně, pravidelně kontrolujte zásoby a nebojte se vzdát se potenciálně nebezpečných obilovin a trvanlivých potravin. Zdraví a pořádek v kuchyni jsou důležitější!

Share