Nejtragičtější dny na českých silnicích podle dostupných policejních statistik

Nejtragičtějšími dny byly podle dostupných policejních statistik úterý 28. dubna a pátek 12. června, kdy následkem dopravních nehod vyhaslo pět životů. Loni byl nejtragičtějším 11. listopad s osmi oběťmi.

Zdroj: dw.com

Ale tento pátek se zařadí mezi nejtragičtější dny na českých silnicích, při nehodách zemřelo šest lidí, letos nejvíce. Mezi zemřelými byli tři motocyklisté. Devatenáctiletý řidič motocyklu zahynul mezi na Rychnovsku, při havárii narazil do stromu. V Praze havaroval skútr v Poděbradské ulici, nepřežil to čtyřiačtyřicetiletý řidič.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Další motorkář zemřel v sobotu v nemocnici po páteční nehodě u Frýdku-Místku, devětatřicetiletý řidič motocyklu srazil se dvěma osobními auty. Při nehodě se v jednom autě zranili čtyři lidé a policisté na místě zjistili, že motocyklista měl zakázáno řízení.

Zdroj: 420on.cz

Dále v pátek při čelní srážce dvou osobních aut na Karvinsku zemřela devětašedesátiletá spolujezdkyně. Další smrtelná nehoda se stala na pomezí na Novojičínsku, při nehodě zemřel dvaadvacetiletý řidič. Ve Zlíně pak zemřel šestadevadesátiletý muž po pádu z kola.

Zdroj: 420on.cz

Podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého se příčiny nehod o prázdninách nijak nevymykají celoročním trendům. „Nejtragičtější příčiny, které tvoří více jak 50 procent smrtelných následků, jsou nedodržování rychlosti, nepřizpůsobení rychlosti dopravně-technickému stavu vozovky, nevěnování se řízení a přejetí do protisměru,“ uvedl nedávno Zlý.

Share