V Česku v úterý přibylo nejvíc nových případů nákazy COVID-19 od konce června: jaký okres je nejvíc nemocných

V Česku v úterý přibylo 290 případů nákazy COVID-19, a to je nejvyšší denní nárůst od 28. června, kdy hygienici zaznamenali 305 nových případu.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

V posledních dnech roste počet nakažených o tisíc za pět dní. To je stejně jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav a bezprecedentní omezení volného pohybu, podnikání a každodenních aktivit.

Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla například pro nošení roušek či konání hromadných akcí zavádějí jen v místech lokálních ohnisek.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Podle aktuálních údajů ministerstvo zdravotnictví od vypuknutí epidemie v březnu se nákaza potvrdila u celkem 17 286 lidí. Počet aktuálně nemocných vzrostl na 5 091. Nejvíc zasažený je z okresů Frýdek-Místek.

S nemoci zemřelo dosud 383 pacientů, vyléčilo se 11 812 lidí, což je necelých 70 procentech z nakažených.

V nemocnicích se s koronavirem podle posledních údajů léčilo 123 pacientů, z toho intenzivní péči vyžadují 19.

Zdroj: ft.com

Nejpostiženějším okresem nyní zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 000 obyvatel zhruba 65 pozitivních případů za posledních sedm dní.

Prachaticko registruje 35 nových nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, Táborsko, Praha a Praha-západ mají přes 20. Nulový je tento údaj jen v okresech Domažlice, Rokycany a Jeseník.

Zdroj: mzcr.cz

V pondělí ministerstvo zdravotnictví poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace.

Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně a ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

Share