Neměli téměř žádnou šanci: Rozdělená siamská dvojčata vyrostla, jak vypadají teď

Byli rozděleni ve věku šesti týdnů. Byla to velmi riskantní operace. Před několika dny krásky Jannat a Zainab Rahman, žijící ve Velké Británii, oslavily své 16. narozeniny.

„Je to vzdálená noční můra. Tehdy jsem si ani netroufla představit ten den. A dívat se na ně je teď divné. Měli horší šance,“ vypráví matka o svých dvojčatech.

Lékaři se netajili tím, že šance na úspěšný oddíl a následný normální život u novorozenců Giannat a Zainab jsou poměrně malé. Ale oni se rozhodli risknout a jsou nyní neuvěřitelně hrdí na své krásné dcery.

Zdroj: tintelekt.com

Jejich otec Luther, ředitel pro rozvoj podnikání, mluví o svých dcerách: „Jsem nejšťastnější otec na světě. Když vidím své dvě dcery, cítím, že mi Bůh dal dárek. Vážíme si toho. Každý den. A jsme na ně velmi hrdí!“

Zpráva, že dívky jsou siamská dvojčata, se stala známá jejich rodičům při prvním skenování v roce 2002, kdy lékaři doporučili matce, aby ta zvážila potrat.

„Ale řekli jsme, jsou to naše děti. Obě prý měli jednu milionovou šanci. A pokud přežijí, byla šance, že by jedno z dětí mohlo přijít o končetinu nebo onemocnět. Naštěstí orgán, který měli společný, byl jediný, který může regenerovat – játra .. Měli jsme větší strach o Jannat. Na její přežití byl velmi malá šance. Jannat měl díru v srdci.“

Zdroj: tintelekt.com

Po oddělení Jannat byla převezena na jipku pro další operaci. Během této doby se Zaynab, která cítila nepřítomnost sestry vedle sebe, byla velmi neklidná, odmítala jíst a nemohla spát.

„Zpočátku jsme nemohli pochopit, v čem je problém. Pak ale přišla jedna ze sester s nápadem a přinesla jí zrcadlo. A najednou se Zainab začala dívat na svůj odraz a usmívat se. Byla opět spokojená.“

Zdroj: tintelekt.com

Dívky se zatím nenacházeli od sebe déle než jeden den. Jsou to nejlepší kamarádky. Brzy se ale budou muset rozdělit, protože mají jiné plány do budoucna a budou muset studovat na různých univerzitách.

Zainab plánuje studovat v Cambridge a stát se pediatrem, zatímco Jannat chce do Oxfordu, aby se stala právníkem. Momentálně teď, holky jsou nejlepší ve svém ročníku kde studují.

Zdroj: tintelekt.com

Share