„Neobvyklé přátelství“: Surikata zachráněná z kontaktní zoo žije v bytě a skamarádila se s domácí kočkou

Tato zábavná dvojka se okamžitě stala hvězdou na internetu. Jakmile Surikata Surya uviděla kočku jménem Nais, okamžitě si uvědomila, že budou přáteli. Sladká dvojice nyní žije se svou majitelkou Ekaterinou Kuraevovou v Sankt Petěrburgu.

Zdroj: lemurov.net

Asi před šesti lety se v rodině Ekateriny objevilo exotické zvíře. Surikata se narodila v kontaktní zoo na předměstí Moskvy. Skupina novinářů z Jekatěrinburgu uviděla toto nešťastné zvíře a rozhodla se ho koupit, aby žilo v jejich redakci.

Zdroj: lemurov.net

Po příjezdu začali dělat velkou klec pro zábavné zvíře, ale prozatím ho Ekaterina dočasně vzala domů. Celá rodina novinářky se okamžitě zamilovala do surikaty, ale sáma Surya projevila největší zájem o kočku.

Zdroj: lemurov.net

Surikata považuje Naisa za vůdce. Stali se nerozlučními přáteli, hrají spolu, spí a dokonce i jedí z jedné misky.

Zdroj: glavcom.ua

Klec dělali dlouho, proto exotické zvíře žilo v adoptivní rodině asi měsíc. Je pravda, že během této doby Surya ukázala svou povahu a udělala totální nepořádek v bytě.

Zdroj: lemurov.net

Pak surikatu převezli do redakce, ale ji se tam vůbec nelíbilo. A poté, co zvíře kouslo prst jedné zaměstnankyně, Ekaterina ho musela vzít domů navždy. Ale Surya s Naisem byli s tím velmi spokojení.

Zdroj: lemurov.net

Majitelka takových roztomilých zvířat jim vytvořila stránku na instagramu, kde mají více než 46 tisíc sledujících.

Share