Nesnadná životní cesta legendárního Miloše Kopeckého: Jaké vášně vedli herce životem

Známý a legendární herec Miloš Kopecký by oslavil své 98. narozeniny. Jeho život byl těžký a naplněný převraty. Přes život měl 4 manželky, hodně známých a kamarádů, stejně jako i nepřátel. Hrál dokonce skoro v každém pražském divadle.

Zdroj: blesk.cz

Miloš Kopecký je napůl žid a tak v mladí prošel pracovním táborem v Bystřici na Benešovsku. Jeho matka v ten čas byla deportována do Osvětimi. Ve svých 22. letech procítil strach smrti a proto se snažil každou chvíli užit naplno.

Zdroj: blesk.cz

Herec měl ale zlozvyky, jako třeba alkohol, kvůli kterému musel měnit spoustu práci v divadlech. Jako další jeho vášeň lze pojmenovat žen. To ani nesnažil nějak skrývat před manželkami. Lze jako závislost uvést i jeho lásku k práci a rolím.

Zdroj: blesk.cz

Roli v divadlech, a později ve filmech měl tolik, že je to těžké spočítat. Na vrchol herecké kariéry dodat díky seriálu Nemocnice na kraji města, kde Kopecký zahrál dokrora Štrosmajera.

Zdroj: blesk.cz

Mezi známých práci herce dá se vzpomenout i Svatby pana Voka, Noc na Karlštejně, Adéla ještě nevečeřela, Jak utopit doktora Mráčka a hodně dalších.

Zdroj: blesk.cz

Zítra to roztočíme, drahoušku…! točil Kopecký společně se svou první manželkou Stellou Zázvorkovou. Oficiálně se oženili v roce 1946 a Zázvorková porodila první diet, a to dcerku, která ve svýh 15 letech spáchala sebevraždu.

Zdroj: blesk.cz

Takové těžké věci hodně ovlivňovaly život Miloše Kopeckého. Trpěl depresemi, kteří z časem dorostli až do maniodepresivní psychózy. Duševní potíže od tatínka zdědila i jeho druhá dcerka Barbora, kterou mu porodila poslední čtvrtá manželka Jana Křečková.

Zdroj: blesk.cz

Druhou manželkou byla hezká Kateřina Soukupová, a předposlední tanečnice Jana Lichtenbergová.

Legendární herec Miloš Kopecký skonal v roce 1996, kdy měl třiasedmdesát let v psychiatrické léčebně v Bohnice.

Share