„Nevěřím lidem, kteří nemají rádi psy, ale věřím psovi, když se mu nelíbí člověk“: Jak psi rozpoznávají špatné lidi

Podle četných studií vědců mají psi vysoce rozvinutý „šestý smysl“ a díky tomu jasněji zachycují nejmenší změny v lidské náladě.

Kromě toho mohou také určit, zda lze dané osobě důvěřovat nebo ne.

Studie Akio Takaoka na kjótské univerzitě v Japonsku ukázala, že psi nebudou věřit nikomu, kdo jim lhal. Psi určí spolehlivost osoby na základě své osobní zkušenosti.

Experiment byl proveden na 34 psech a byl rozdělen do tří částí.

Zdroj: lt.ogo.ua/

V první části majitel ukazoval psovi na kontejner s jídlem a on běžel k němu. Ve druhé části majitel ukazoval na prázdný kontejner a psa mazaně donucovat běžet k němu. Ve třetí části se ukázalo, že psi odmítají věřit pokynům rukou. Z jejich zkušeností jim připadalo, že tomu nelze věřit.

Vědecký základ pro schopnost psů „rozpoznávat špatné lidi“.

Psi mají velmi rozvinutý šestý smysl a jsou velmi vnímaví ke všem obtížím lidského chování.

Když má člověk špatné úmysly nebo bude dělat něco špatného, ​​jeho srdeční frekvence se zvyšuje a spolu s potem se začnou uvolňovat sloučeniny, jako je adrenalin.

Zdroj: mnogo-krolikov.ru

Psi mají velmi citlivý čich a jsou velmi pozorní ke všemu, všímají si uvolnění těchto sloučenin a změn v chování a okamžitě reagují.

Psi jsou velmi ostražití. Okamžitě cití nebezpečí a reagují buď děsí se, nebo vyjadřují agresi svým chováním.

„Nevěřím lidem, kteří nemají rádi psy, ale věřím psovi, když se mu nelíbí člověk,“ řekl Bill Murray.

Psi mají také zájem o ty, kteří komunikují s jejich majitelem. Mnoho studií ukazuje, že psi jsou velmi vnímaví ke společenským signálům a snaží se kontrolovat interakci svých majitelů s ostatními.

Zdroj: onashem.mediasole.ru

Byl proveden experiment, při kterém majitelé psů žádali různé lidi o pomoc, a pak tito lidé nabízeli psovi dárky.

Psi brali dárky jen od těch, kdo souhlasil pomoct, a nebrali od těch, kdo odmítl pomoc.

Vědci prokázali, že psi rozumějí našim gestům a výrazům obličeje.

Brian Hare, hlavní výzkumník v Dognition, říká: „Psi nás nejen poslouchají, když gestikulujeme. Dostávají od nás informace podle toho, jak jim to pomůže dosáhnout jejich cílů.

Mají „základnu“ gest, ke kterým se uchylují v různých situacích. Pokud gesto zobrazujete nesprávně, nemůžou mu rozumět, protože není v databázi“.

Zdroj: znaj.ua

Psi jsou chytřejší, než si myslíme.

Věda ukázala, že psi jsou chytří, ale jejich rozum se liší od našeho. Žijí v tuto chvíli, nemyslí na minulost a nejsou schopni plánovat budoucnost.

Jsou schopni luštit naše gesta a emoce, rozpoznávat sociální signály a určit spolehlivost osoby na základě jejích minulých zkušeností.

Mají velmi rozvinutý šestý smysl a ostražitos. Proto, až bude váš pes ostražitý, měli byste být také ostražití.

Zdroj: znaj.ua

Pokud pes nemá rád tohoto člověka, je obvykle velmi snadné pochopit proč.

Koneckonců, pokud se v každodenním životě pes chová zábavně a důvěřuje lidem, choval by se s tímto člověkem stejně. Vrtěl ocasem, zkusil si s ním hrát, ale pokud se chová podivně, dokonce agresivně, a snaží se vás chránit před touto osobou, je lepší poslouchat svého věrného přítele!

Share