“Neviděl jsem ho 4 měsíce”: Boj Karla Janečka s Mariem o syna

Český 46letý miliardář nemůže vídat svého syna, i když to francouzský soud nařizuje. Jeho bývala manželka Mariem Mhadhbi syna Yanise odvlekla do Tuniska, a ignoruje všechna soudní rozhodnuti.

Karel neviděl svého syna už 4 měsíce, a jeho bývala manželka bráni mu kontakty po internetu a telefonáty.

Zdroj: extra.cz

Známý česky podnikatel říká, že boj o syna je velmi emočně náročná věc. V roce 2019, na podzim přesně věřil své manželce, že bude respektovat všechna rozhodnuti soudu, a Janeček bude moci Yanise pravidelně vídat.

Ale na konci 2019 Mariem udělala všechno možné, aby podnikatel ztratil kontakt s synem. Janeček byl obviněn z bráni drog, z domácího násilí a špatného psychického stavu.

Zdroj: extra.cz

Mariem také řekla, že Karel ohrozil život Yanise, když ho chtěl vzít do Austrálie, kde žijí divoká zvířata.

Francouzské soudy všechna obviněni hned odmítli, protože požadavky paní Mhandbi jsou nesmyslné až bizarní. Soud přijal rozhodnuti, které povolilo Janečku vídat syna každý druhy víkend a polovinu prázdnin.

Zdroj: extra.cz

Jeho bývala manželka soudní výnos úplně ignoruje. “Yanise jsem naposledy viděl 1.března v Paříži. Neviděl jsem ho téměř 4 měsíce a je to prostě strašně,” řekl česky podnikatel.

Zdroj: extra.cz

Janeček díky rozhodnuti francouzského soudu se muže vídat se svým synem během školního roku každý druhy víkend, ale jeho bývala manželka se synem odjela do Tuniska, z důvodu koronavirové epidemii.

Janeček se s tím určitě nesouhlasil, ale Mariem dělala to, co chtěla, a odjela mimo Evropy. Potom kvůli koronaviru se zavřely hranice.

Zdroj: imagebox.cz

Letadla z Tuniska do Francouzka začaly létat už 3.května, ale Mariem se vůbec nechtěla vrátit do Francouzska. “Na návrat se úplně vykašlala, a přes advokáty mi vzkázala, že se vrátí až v půlce srpna,” uvedl podnikatel.

S synem Janeček se už neviděl 4 měsíce, ale někdy mluví s nim po skypu. Bohužel bývala manželka tady také děla problémy.

Zdroj: extra.cz

“Snaží mě maximálně zablokovat. Před synem mě pomlouvá, je to peklo a opravdu smutné. Já bych zavolal, že chci synovi před spaním přečíst pohádku, že si tedy zavoláme, ale oba řekne, že ne. Že volat nebude a že jestli něco potřebuju jí, ať jí zkusím zavolat,” řekl Janeček.

Ve dnešní době podnikatel řeší problémy s Mariem právní cestou. Karel podal stížnost proti maření soudního rozhodnuti.

Zdroj: 1gr.cz

“Po otevření hranic podal jsem na ni stížnost a řešila to s ni mediátorka, tak to vypadá, že se dotyčná lekla. Je velmi pravděpodobně, že dál nic komplikovat nebude, a já uvidím syna už v létě,” uvedl podnikatel.

Zdroj: 1gr.cz

Karel Janeček má 4 děti. Dvě dcery Viktorií a Amálii s exmanzelkou Michaelou Janečkovou. Syna Yanise s Mariem Mhadhbi a dceru Isabellu s současnou manželkou Lilií Khousnoutdinovou.

Share