Nová opatření ministerstva zdravotnictví: Bude nutné nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov po celé zemi

Ministr zdravotnictví uvedl, že od čtvrtka bude nutné nosit roušky ve všech vnitřních prostorách po celé zemi. Adam Vojtěch uvedl, že toto téma bylo projednáno s odborníky. Podrobnosti budou sděleny do konce dne.

Ministr zdravotnictví prostřednictvím svých sociálních sítí oznámil, že dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu. Příčinou byla epidemiologická situace, která se nadále zhoršuje.

Zdroj: Instagram

Řekl, že tým odborníků rozhodnul zavést povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách po celé naší zemi. Ministr dodal, že podrobnosti budou zveřejněny do konce dne.

V úterý hygienici otestovali několik tisíc lidí, z nichž nakažených koronavirem bylo 1 164 lidí. Je to nový rekord.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Nejvíce nových nakažených bylo v Praze. Ale rozhodně se COVID-19 šíří i po celém zbytku Česka.

Počet aktuálně nemocných je nyní 9 272 lidí. Z nich bylo hospitalizováno 234 pacientů. Těžkou formu onemocnění má 62 lidí. Počet úmrtí se naštěstí nezvyšuje.

Zdroj: TV Nova

Původně se měla opatření měnit podle semaforu. Nové rozhodnutí ministra zdravotnictví ale tento princip popírá. To znamená, že tato opatření budou rozšířena na regiony, kde je situace relativně stabilní.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

„Cílem je dát veřejnosti předvídatelný plán, jaké kroky mohou přijít v souvislosti s určitou epidemiologickou situací v jejich regionu,“ řekl Adam Vojtěch.

Zdroj: Instagram

Zatím ale není jisté, zda budou děti povinny nosit ve školách roušky. Možná večer už bude něco známo.

Psali jsme: Proč se neotevřel Divadlo Ta Fantastika a co s tím má karanténa

Share