Nová politická strana Mikuláše Mináře proti hnutí ANO: „Kladu si otázku, co nabídne Minář jiného, než už nabízí stávající opozice“

Mikuláš Minář je přesvědčen, že svým vstupem do politiky pomůže porazit Andreje Babiše ve sněmovních volbách v roce 2021. Kritika ho spíše motivuje, než rozčiluje. Jedině co mu vadí, tak to, že jeho plány vyšli najevo příliš brzo, a to již před krajskými volbami. „Kdybych si mohl vybrat, udělal bych to až po nich,“ svěřil Minář.

Zdroj: reflex.cz

I když spousta lidi, a to nejen představitele hnutí ANO, založení nové strany kritizuje, Minář je jistý, že díky tomu dokáže ukázat těm, kdo je proti, že založení za to stojí.

Zdroj: facebook.com

Politology a sociology říkají, že možnost úspěchu je, ale ten nebude velký. „Kladu si otázku, co nabídne Minář jiného, než už nabízí stávající opozice?“ má na mysli Politolog Lubomír Kopeček z Brna. Dle něj Mináře budou podporovat hlavně nerozhodnuté voliče. Zatím sám Mikuláš Minář má v plánech odvést i voliče ANO, i když od začátku do politiky nechtěl. Nyní ale navrhuje pro občane novou politickou strany, která prý bude určovat základní předpisy a sledovat jim.

Zdroj: facebook.com

Sociolog Jan Burianec při tom uvádí, že pro novou politickou stranu nebude tak snadné oslabit velkou voličskou základnu ANO. Další odborník Jan Herzmann připomenul, že voliči hnuti ANO jsou především vázání na premiéra ČR, proti němuž Minář je docela křiklavý.

Zdroj: aljazeera.com

Minář ale v to co dělá věří a prý mu věří i lidí. Popsal odezvy lidí, že oni v nynějších hnutích nepozorují silu, která by dokázala něco v republice změnit a tak chtějí podrobněji dozvědět o názorech Mináře a snad to bude stejně jak to mají oni.

Zdroj: krestandnes.cz

Předsedou se stal jeho kolega a kamarád Benjamin Roll, který se domnívá, že počet příznivců může dojit i k čtvrtí milionů občanů.

Share