Nové zmírnění omezení: Veřejné akce pro 500 lidí a pojmenovaná nová místa, kde se dá chodit bez roušky

8. června vláda zruší nebo zmírní některá opatření. Češi se budou moci ještě více vrátit k běžnému životu. Jde o nošení roušek, fungování škol a veřejné akce.

V pondělí už budou povoleny veřejné akce s účastí až 500 lidí. Také nyní v divadlech a kinech si lidé mohou sedět vedle, bez rozestupů.

Zdroj: Instagram

K veřejným akcím do 500 lidí patří bohoslužby, sportovní a kulturní akce, trhy, trénink nebo zápas, výstavy atd.

Žáci druhého stupně se nyní mohou zúčastnit konzultací ve školách. Zrušena budou také některá omezení pro restaurace a bary.

Zdroj: Blesk.cz

Lidé si nyní budou moci sundat roušky u bazénů a na koupalištích. Také moderátoři a hosté ve studiu nyní budou moci nezakrývat ústa a nos.

Češi nyní mohou více cestovat, protože sousední země také zmírnily své opatření. Nejjednodušší bude například cestovat do Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Ale je důležité si uvědomit, že roušky ještě nutně nosit v uzavřených prostorách, například v obchodech nebo ve veřejné dopravě.

Foto: Anna Vavríková, MAFRA

Také 8. června mohou žáci druhého stupně základních škol navštěvovat konzultace ve školách. To samé platí pro třídnické hodiny.

V pondělí a v úterý se budou konat přijímací zkoušky pro žáky, kteří chtějí dále studovat maturitní obory. Letos je takových žáků téměř 94 tisíc.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Je ale třeba si uvědomit, že loni měli tito žáci dva pokusy a letos jen jeden. Žáci se proto musí na zkoušky dobře připravit.

Kvůli koronaviru jsou žáci nuceni psát zkoušky v červnu, i když to obvykle dělají v dubnu. Během všech zkoušek bude nutné dodržovat určitá hygienická opatření.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

První kroky ke zmírnění opatření vláda České republiky zahájila 27. dubna. Následovalo několik dalších vln zmírnění opatření.

Share