Nový rekord v počtu nakažených v ČR: téměř 10 tisíc nových případů za den

Nový rekord v počtu nakažených koronavirem je v Česku, ve středu jich bylo 9 554. 14. října zemřelo kvůli koronaviru 35 lidí a počet nemocných je nyní přes 77 tisíc. Počet hospitalizovaných je nyní přes 2,6 tisíce lidí. Tyto údaje zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Epidemie koronaviru v Česku začala 1. března letošního roku, za celou dobu se nakazilo covidem 139 290 lidí. Jen tento měsíc se nakazilo přes 68 tisíc lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Za celou dobu epidemie zemřelo 1 172 lidí. Ve středu 14. října zemřelo na koronavirus 35 lidí. V pondělí 12. října zemřelo 58 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Během tohoto měsíce zemřelo na koronavirus více než 500 lidí. To je zhruba 42 procent z celkového počtu zemřelých za celou epidemii.

Naštěstí u většiny lidí onemocnění probíhá v mírné formě. Nyní je však hospitalizováno 2 678 lidí, z toho 518 je ve vážném stavu.

Zdroj: mzcr.cz

Počet nakažených se prudce zvýšil právě tento měsíc, proto bylo nutné zavést některá další opatření. Ministerstvo zdravotnictví bylo nuceno dohodnout se s řediteli fakultních nemocnic, aby byl dočasně omezen počet plánovaných operací.

Zdroj: mzcr.cz

To bylo provedeno, protože je nutné zvýšit kapacitu lůžek. Nová místa budou připravena pro péči o pacienty s koronavirem.

Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že je nutné kapacitu lůžek zdvojnásobit. Předpokládá se, že některá lůžka mohou být umístěny na stadionech.

Zdroj: mzcr.cz

Na Uherskohradišťsku je nyní počet nakažených na 100 tisíc obyvatel 616. Na druhém místě je Plzeň-sever, tam je 539 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Na třetím místě je Žďár nad Sázavou s 537 případy.

Zdroj: gettyimages

Ve středu vstoupila v platnost nová opatření, jejichž cílem je zpomalit šíření viru a snížit počet reprodukční číslo na 0,8. Nyní je tento ukazatel 1,5.

Share