Nový rekord v počtu nakažených v Česku: ve čtvrtek přibylo o 177 případů více než ve středu,spousta krajů je už v červené zóně

V Česku je nový rekord v počtu nakažených, ve čtvrtek jich bylo 9 721. Spousta krajů je už v červené zóně. Nejhorší situace je nyní v okrese Plzeň-sever.

Ve středu byl rekord v počtu nakažených, ve čtvrtek byl ale nový rekord o 177 případů větší. Celkový počet nakažených se za posledních 10 dní prudce zvýšil.

Zdroj: mzcr.cz

Americký deník The New York Times informoval, že Česko má druhý nejvyšší počet nových případů na 100 tisíc obyvatel na celém světe.

Také Česko se umístilo na čtvrtém místě v počtu úmrtí na 100 tisíc obyvatel. První tři místa patří Andorře, Argentině a Černé Hoře.

Zdroj: mzcr.cz

Epidemie se v Česku začala rychle šířit po začátku školního roku. Zvýšil se počet sociálních kontaktů, čímž se zvýšil počet přenosů viru mezi lidmi. Navíc se zvýšil počet testů.

Více než 2,9 tisíc občanů je hospitalizováno, z toho 543 je ve vážném stavu. To jsou největší počty za celou dobu epidemie v Česku.

Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví nedávno začalo zveřejňovat statistiky o lůžkových kapacitách v nemocnicích. 14. října bylo volných lůžek s kyslíkem 7 204 z 23 201, tedy 31 procent všech kapacit.

Volných lůžek s ventilátory bylo 899 z 1837, tedy 49 procent. Volných lůžek typu ARO/JIP bylo 981 z 4014, tedy 24 procent.

Zdroj: mzcr.cz

Nejhorší situace je nyní v okrese Plzeň-sever. Počet nakažených na 100 tisíc obyvatel tam nyní činí 610 lidí. Na druhém místě je Uherské Hradiště, tam je nyní téměř 607 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Na jaře se epidemie začala slábnout koncem dubna. Došlo k mírnému nárůstu počtu nakažených, například při testování na Karvinsku.

Zdroj: mzcr.cz

Současná situace je velmi odlišná od té, která byla na jaře. Aktivních případů například na konci dubna bylo více než 4,5 tisíce, nyní je počet aktivních případů vyšší než 84 tisíc.

Původně nakažení lidé přicházeli z jiných zemí, například z Itálie a Rakouska. Nejvíce nákaz se nyní vyskytuje v Česku.

Zdroj: gettyimages

Když mluvíme o největším počtu nakažených lidí, kteří do Česka přicházejí z jiných zemí, pak nejvíce takových lidí je z Ukrajiny. Výrazně méně takových lidí přichází z Chorvatska.

Share