O nejdůležitější věci v životě: čekání na tu pravou osobu

Článek psychologa o nejdůležitějším pocitu – reciprocitě:

Láska vzniká mezi mužem a ženou okamžitě a současně. Všechno, co se děje, není synchronní – všechno muže být jiné, ale je nepravděpodobné, že by láska vznikla.

Zdroj: Pixabay.com

Je možné tvrdit, že existuje mnoho párů, které se zpočátku velmi milovali a oženili se, a poté manžel o několik let později, nějak přišel k jeho smyslům a začal také milovat svou manželku? Nebo muž po mnoho let poslušně miloval ženu, která se pak v tu chvíli najednou prohlédla a zamilovala se do svého manžela? To je velice nepravděpodobné, spíše je na místě si myslet, že ve druhé polovině tohoto plánu existovaly nějaké sekundární (možná v podvědomí), výhody, jako je pohodlí, důvěra v budoucnost, zbavení se strachu z osamělosti a další.

Zdroj: Pixabay.com

Chemie, tekutiny a láska – objevují se, jakmile se setkají dva lidé, kteří jsou schopni vytvořit pár. Není skutečností, že mají trpělivost, vytrvalost a přijetí, aby proměnili vztah v lásku, a Pán jim tuto šanci rozhodně dal. Oba cítí, oba chápou, oba mají zájem.

Pokud po prvních dnech začnou nějaké myšlenky jako „slíbil – nevolal“, „řekl – nepřijel“, „obdržel zprávu – neodpověděl“, „měsíc přemýšlel o vztahu“, ku tomu to může být stále těžká práce, žádný čas na osobní život. Když šel s přáteli na volejbal, pojďme odložit setkání a další, není třeba tvořit iluze – to je opravdu nesmysl. „Jiskra“ mezi vámi neproskočila. Od této chvíle člověk začne budovat obtížný a napjatý vztah s těmi, kteří ho nepotřebují.

Zdroj: Pixabay.com

Totéž platí pro ženy

Když lidé prožívají tuto chemii, oba se snaží navzájem chránit své pocity. Ten druhý nezmizí náhle, protože cítí, že to bude bolet. Druhý nenechá správu nezodpovězenou, protože chrání svůj postoj a náladu. Druhý nebude trvat na svobodném vztahu jednoduše proto, že už nemůže myslet na nikoho kromě vás. Druhý bude s vámi mentálně po celou dobu a budete to cítit. Nebudete se starat o to, zda existuje spojení mezi vámi, protože budete neustále dostávat potvrzení o pocitech a emocích spojených s vámi. Druhý bude upřímný a upřímný s vámi a budete chtít být stejný.

Zdroj: Pixabay.com

Člověk se často dostává k nejrůznějším nesmyslům pouze z jednoho důvodu: nemůže čekat na „svého“ člověka. Pokud v mládí stále nerozumí sobě a nechápe, koho potřebuje, takže získává zkušenosti místo štěstí, pak v dospělosti a trpělivosti a se svobodou a štěstím uvnitř jde všechno mnohem lépe.

Zdroj: Pixabay.com

Co dělat s těmi, kteří nečekali? Kteří zůstali sami po čtyřicítce, padesátce a šedesátce? Mohou existovat různé případy. Někdo není spárován s tou správnou osobou a pro ostatní možnosti je uzavřen. Někdo se rozhodl, že bude má dost, a uspořádal svůj život v samotě. Někdo si myslí, že „všichni muži (ženy)…“ a přestal vidět lidi takové, jací jsou. Tímto způsobem si tito lidé kladli „korunu celibátu“.

Zdroj: Pixabay.com

Existují však i jiní lidé, kteří si užívají života v každém věku, oceňují každý okamžik a každý pocit, milují svět a lidi, milují sami sebe a věří, že ze sedmi miliard lidí na Zemi někde žije někdo, jehož obraz se shoduje s obrazem v jeho vlastní hlavě. Někdo umí slyšet sám sebe, učí se cizím jazykem neznámým impulsem a poté najde štěstí v jiné zemi. Někdo píše články, které se šíří na internetu, a tak to člověk najde. Někdo se věnuje vědeckým činnostem a jednou na konferenci splňuje svůj osud. Každý má svůj vlastní recept.

Share