Omezení čtyř evropských zemí: případů nově nakažených COVID-19 opět přibývá

Kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup českých občanů na své území Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko a Kypr.

cica.net

Tak například ode soboty budou muset Češi po příjezdu do Slovinska do čtrnáctidenní karantény, pokud se neprokážou doklady o zaplaceném pobytu a také negativním testem na COVID-19 starým maximálně 36 hodin.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Podle České vlády rozhodnutí čtyř evropských zemí není objektivní, protože kromě Karvinska je epidemiologická situace v Česku klidná. Na Karvinsku, kde se nákaza rozšířila mezi horníky firmy OKD, bylo za uplynulý týden zaznamenáno přes 267 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

V pátek přibylo v Česku 141 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku více než ve čtvrtek. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12 319 případů. Zemřelých s nemocí COVID-19 je 352, naopak 7848 se už vyléčilo. Aktuálně je tak v Česku 4119 nemocných. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Denní nárůst v tomto týdnu byl nejnižší ve středu, kdy laboratoře zaznamenaly 92 nově nakažených. Naopak nejvyšší nárůst v týdnu byl v pondělí, a to 202 případů. Stále je to ale méně než na konci minulého týdne, kdy nárůst zrychloval až na nedělních 305 nově nakažených, což byl nejvýraznější nárůst od začátku dubna.

Share