„Opatření, která jsme přijali na vládě, nefungují“: Andrej Babiš řekl, že čísla jsou kritická a možná bude nutné zpřísnit opatření

Předseda vlády Andrej Babiš jako obvykle v neděli zveřejnil na svém Facebooku video, ve kterém hovořil o současných problémech. Nyní je hlavním problémem epidemie koronaviru, a tak o tom premiér hovořil především. Epidemiologická situace je podle něj špatná, opatření nefungují a čísla jsou kritická.

Premiér se oslovil na spoluobčany ve svém videu se slovy, že bohužel nemá dobré zprávy. Epidemiologická situace je nyní dost špatná.

Zdroj: Facebook

„Pandemie Covidu-19 skutečně roste a naše čísla jsou katastrofální. Opatření, která jsme přijali na vládě, nefungují,“ přiznal Andrej Babiš.

Předseda vlády dodal, že by asi musel nastat zázrak, aby opatření začala fungovat.

Zdroj: ČTK

Podle něj je velkým problémem, že mnoho občanů se nechystá dodržovat zavedená opatření. Koneckonců, ti, kteří nedodržují pravidla, mohou představovat hrozbu pro zdraví a životy jiných lidí.

Andrej Babiš uvedl, že tuto epidemii je třeba brát vážně a opakovaně žádal všechny, aby dodržovali pravidla.

Zdroj: gettyimages

Premiér vysvětlil, že je nutné snížit počet nových nakažených. Vždyť i kvůli tomu je poměrně velký počet hospitalizovaných pacientů, přes 5,3 tisíce.

Pokud se šíření viru nezpomalí, může podle premiéra dojít ke kolapsu zdravotnického systému. Druhá vlna koronaviru je výrazně silnější než první.

Zdroj: Profimedia

O opatřeních, která vláda zavedla dříve, premiér také hovořil. Podle jeho názoru existuje nyní mnoho výjimek, takže tato opatření je třeba přehodnotit.

Zdroj: Facebook

Pokud nebudou vidět žádné pozitivní trendy, bude nutné zavést ještě přísnější opatření. To by nikdo nechtěl dělat, ale možná nebude jiná možnost.

„Pokud to nefunguje, tak co nám jiného zbyde, než ty opatření znovu zpřísnit,“ dodal Andrej Babiš.

https://www.facebook.com/AndrejBabis/videos/1107376046345326/

Share