Opozice požaduje, aby vláda poskytovala informace o situaci v nemocnicích a o účinnosti jednotlivých opatření: také navrhují odložení splatnosti odvodů

Konala se videokonference mezi vládou a zástupci opozičních stran. Lídr Pirátů Ivan Bartoš žádal od vlády poskytovat informace o situaci v nemocnicích, účinnosti jednotlivých opatření, návrhy jak postupovat a modely pro zdravotnický systém. Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhuje odklad placení odvodů.

Vláda spolu s předsedy opozičních stran diskutovala o nových opatřeních, která by měla pomoci přibrzdit epidemii u nás v zemi.

Zdroj: Michal Krumphanzl, ČTK

Opozičníci tvrdí, že vláda se na druhou vlnu koronaviru dostatečně nepřipravila. Ivan Bartoš se domnívá, že kvůli špatnému přístupu vlády v létě teď hrozí pravděpodobné uzavření naší země.

Lídr Pirátů po této schůzce uvedl, že vláda se místo zesílené přípravy na druhou vlnu připravovala na krajské volby. Podle něj je kvůli tomu nyní mnoho lidí v ohrožení života.

Zdroj: YouTube / Real Talk

Věří také, že nyní chaos pokračuje. Vyhlášení nových opatření mnoho lidí ve společnosti nemohou pochopit.

„Lidé vládě nevěří a vláda není schopna si důvěru získat. Proto žene zemi do lockdownu,“ řekl Ivan Bartoš.

Zdroj: YouTube / ODS – Občanská demokratická strana

Piráti od vlády požadovali řadu informací. Jde především o zveřejňování informací o zahlcení zdravotnického systému a efektivitě jednotlivých opatření.

Také piráti se domnívají, že je potřeba především chránit lidi z rizikových skupin. Hovořili také o potřebě finanční pomoci podnikatelům.

Zdroj: YouTube / TOP 09

Šéfka strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová mezitím navrhla několik věcí. Podle ní je nutné přijmout odškodňovací zákon a obnovit „pětadvacítku“.

Předsedkyně TOP 09 to napsala na svém Twitteru po setkání se zástupci vlády.

ODS přitom navrhuje, aby vláda podporovala oblasti, které již byly postiženy koronavirem. Tato strana má 5 připravených programů.

Tyto programy se týkají takových oblastí jako je sport, kultura, restaurace, cestovní ruch a některé služby, například posilovny.

Share