Opozice už Mikuláši Minářovi nevěří: podle nich je zvláštní, že člověk, který mluvil o sjednocování opozice, nyní dělá pravý opak

Mikuláš Minář se rozhodl jít do politiky a vytvořit nové politické hnutí. Kvůli tomuto účelu už opustil post předsedy spolku Milion chvilek pro demokracii. Jeho rozhodnutí se opozičním stranám příliš nelíbilo. Podle představitelů těchto stran Mikuláš Minář dříve vyzýval ke sjednocení opozičních sil, nyní ale činí přesný opak.

„Pokud někdo vyzýval ke spojování stran a k tomu, abychom tímto způsobem porazili hnutí ANO, a pak přijde sám s iniciativou, která síly tříští, tak je to jenom těžko pochopitelné,“ řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová pro Novinky.cz.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej, ČTK

Podle ní se nyní překvapivě opozičním stranám daří sbližovat. Měla na mysli například koalici před podzimními volbami.

Mikuláš Minář byl jedním z organizátorů mnoha akcí proti premiérovi Andreji Babišovi. Opakovaně komunikoval s mnoha opozičními politiky.

Zdroj: Michal Krumphanzl, ČTK

Podle Markéty Pekarové Adamové se Mikuláš často choval trochu tajemně a nechtěl o ničem detailně mluvit. Nechápe úplně jeho činy.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že Mikuláš Minář řekl, že chce vytvořit své politické hnutí za rok před parlamentními volbami. Přitom už rok vyzývá opozici, aby spojila síly.

Zdroj: pirati.cz

Svůj názor na tuto věc napsal na Twitteru předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Také nechápe takové jednání bývalého lídra spolku Milion chvilek pro demokracii.

Podle lídra ODS Petra Fialy Mikuláš Minář jedná zvláštně, stejně jako ostatní lídři opozičních stran nechápe jeho počínání. Dodal pro Novinky.cz, že z takových jeho činů se může radovat jen Andrej Babiš.

Lídr hnutí STAN Vít Rakušan byl také překvapen. Popřál štěstí budoucímu lídrovi budoucí nové strany a řekl, že jejich hnutí STAN půjde vlastní cestou.

Zdroj: KDU-ČSL

Ministr vnitra Jan Hamáček měl stejný názor jako lídři opozičních stran. Pro něj to vypadá zvláštně, že muž, který vyzyval opozici, aby se sjednotila, ji nyní začíná drobit.

„Pokud splní podmínky pro registraci strany nebo hnutí, pak se ukáže, jestli je schopen oslovit občany programem, nikoliv pouze prázdnou kritikou,“ řekl pro Novinky předseda KSČM Vojtěch Filip.

Zdroj: Blesk – David Malík

Lídr SPD Tomio Okamura řekl, že takový čin vypadá jako „podraz“. Mikuláš Minář bude podle něj nyní konkurovat mnoha opozičním stranám

Zdroj: Gabriel Kuchta, Deník N

Okamura dodal, že právě lídři opozičních stran pomohli Mikuláši Minářovi stát se veřejně známou osobností. Proto podle něj nebylo takové chování vůči opozičníkům příliš správné.

Share