Otec rozvášněné dívky, fanynky ekologické aktivistky Grety Thunbergové, se nenechal zmást a předložil jí svou odpověď, kterou dokonce otiskli v jednom z místních deníků

Co navrhoval vynalézavý otec dcery v reakci na její obvinění?

Greta Thunbergová, švédská školačka, známá jako ekologická aktivista, není na vtip vzrušený svět jeho aktivní činností a s jejím podáním „školní stávky“ v Evropě získává stále širší pole působnosti.

Zdroj: youtube.com

V jedné rodině přišlo na to, že dcera začala obviňovat své rodiče v tom, že starší generace za uplynulých 30 let neučinili nic, aby chránit svět před ekologickou katastrofou, a tím připravila mladá generace o budoucnost.

Otec rozvášněné dívky se však nezalekl a předložil jí svou odpověď, kterou dokonce otiskl v jednom z místních novin.

Otec odpověděl své dceří následovně:

„Dobře, budeme schopni zabránit zničení ekologického systému a udržet dobrou budoucnost tím, že ochladíme naši planetu o 4 stupně. K tomu budeš také potřebovat něco změnit ve svém životě.

Teď budeš jezdit do školy jen na kole. Elektrické kolo si také nemůžeme koupit, protože lithiová baterie škodí klimatu.

Zdroj: bicikcelive.com

Chceš-li zastavit těžbu plynu, radiátor ve vašem pokoji bude muset být vypnut. To samé o horké sprše, budeš se muset umýt studenou vodou.

Pračku už používat nebudeme, vždyť spotřebovává elektřinu. Budeme se muset snažit sehnat pračku, na které prala ještě tvoje prababička.

Zdroj: doma.cz

Bojím se, že tě to bude mrzet, ale budu se muset naučit žít bez internetu, televize, mobilu a dalších věcí, které pracují na elektřině.

Mimochodem, elektřina všude bude vypnuta už v 11 v noci, což výrazně sníží koncentraci oxidu uhličitého ve vzduchu.

Na dovolenou už s námi jezdit také nebudeš, protože kola nejsou běžně dostupná tam, kde si odpočineme.

Zdroj: mau.ua

Musíme změnit i jídelníček. Od této chvíle jsou vyloučeny maso, ryby a zvěřina. Budeme jíst hlavně holandské brambory a zeleninu pěstovanou v půdě, ne ve skleníku.

Na mléčné výrobky a vejce budeš muset zapomenout, protože krávy a kuřata také uvolňují oxid uhličitý do atmosféry a tím ho znečišťují.”

Zdroj: garden.com

Jedná se o neúplný seznam toho, co vynalézavý otec dcery nabídl v reakci na její obvinění.

S největší pravděpodobností to byl vtip, ale bude zajímavé zjistit, jak často budou chtít školáci opět vyrazit na páteční stávky.

Zdroj: youtube.com

Share