„Pes seděl u silnice“: Když uviděl muže, vedl ho tam, kde byla jeho pomoc potřebná

Volný den přerušil nucený odchod do práce. Martin Hall musel jet do Coulterville svým vlastním odtahovým vozem.

Tehdy si muž nedokázal ani představit, že může být v situaci, kdy by mohl zachránit život člověka, zejména díky psům.

Po návratu domů uviděl Martin psa, který seděl u silnice. Zvíře mělo vodítko. Zpočátku se muži zdálo, že pes byl ztracen. Zastavil odtahový vůz, aby mu pomohl.

Zdroj: youtube.com

Muž dal psovi sendvič, ale z nějakého důvodu se zvíře nehýbalo. Martin později pochopil důvod jejího odmítnutí. V této situaci nebylo možné zvíře přemístit na bezpečnější místo, a proto Martin natočil video s úmyslem později najít majitele psa zveřejněním videa na internetu.

Po natočení videa nechal muž na zemi jídlo a trochu vody, aby chudákovi nějak pomohl. Nastoupil do auta a chystal se rozjet, ale něco ho drželo. Muž se rozhodl poslouchat svou intuici a znovu se vrátil ke psovi.

Zdroj: youtube.com

Zvíře se zase pokusilo cizinci něco říct a zdálo se, že nechtělo ho pustit.

Martin pokračoval v natáčení videa a následoval psa. Pak uslyšel nějaké zvuky.

Vedle silnice uviděl Hall dalšího psa, poblíž kterého ležel starší muž. Zjevně potřeboval naléhavou pomoc.

Zdroj: youtube.com

Ukázalo se, že muž vzal své mazlíčky na procházku, ale upadl a silně se udeřil do hlavy. Sám nedokázal vstát a ležel asi sedm hodin. Nebýt psů, výsledek situace mohl být katastrofální.

Chytrá zvířata se rozdělila: jedno šlo hledat pomoc, zatímco druhé zůstalo u majitele. Hall, když viděl staršího muže, okamžitě zavolal záchrannou službu a po chvíli dorazili na místo záchranáři.

Zdroj: youtube.com

Tento příběh je také pozoruhodný, protože před několika lety starý muž sám zachránil tito dva psi. Nyní mu poděkovali svým hrdinským činem. Osud je někdy zcela nepředvídatelný: Martin je dodnes překvapen, že si tehdy vybral cestu, kde na něj čekal člověk, který potřeboval pomoc.

Podle Halla mohou psi komunikovat s lidmi. Hlavní věcí je být schopen porozumět jejím chování. Naštěstí tohoto dne uspěl.

Share