Po dobu 8 měsíců tato dívka jedla pouze 3 jablka denně. Tak vypadala o 5 let později

Victor Mason Doxer z Francie je studentka, která má ráda studium a za chvíli bude absolvovat univerzitu.

Ten večer matka vzala dceru s sebou na nákupy, ale netušila, jaká tragédie to bude pro její rodinu.

Zdroj: kenguru.plus

Tehdy v nákupním centru Viktuar předložili nabídku od známé modelingové agentury. Přestože se jí zdálo, že se po celý svůj život bude úspěšnou političkou, takové nabídce neodolala. Tak se začala její kariéra v brutálním světě módy.

Zdroj: kenguru.plus

Kolem ní byly jen hubené dívky a nebylo to zdravé. Viktuar se cítila jinak než ostatní.

„Zpočátku mi nikdo neříkal, že bych měla zhubnout, ale později mi bylo řečeno, že velikost oblečení na módní přehlídce musí být 32-34“

Týden módy se měl začít za dva měsíce a mladá studentka musela během tohoto období zhubnout na 10 kilogramů. A podařilo se ji to: jedla jen tři jablka denně a pila syčenou vodu, což jí přidávalo pocit sytosti.

Zdroj: kenguru.plus

Podařilo se jí dosáhnout požadovaných výsledků: vážila 47 kg při výšce 178 cm, zářila na pódiu v Paříži, Miláně a New Yorku a spolupracovala s tak známými značkami jako Alexander McQueen a Miu Miu.

Zdroj: kenguru.plus

Její kariéra prudce stoupala a později se stala jednou z dvaceti nejlepších modelek.

Zdroj: kenguru.plus

Život je však příliš krutý a později dívka začala mít anorexii:

„Zdálo se, že už nemám puls, ztrácela jsem vlasy, přestala se mi menstruace.“

Zdroj: kenguru.plus

Viktuar si pamatuje, jak ztratila vědomí po všech těchto módních přehlídkách. A řekla, že ve skutečnosti ne všechny modelky jsou tak dokonalé, jak vidíme na fotografii. Všechny tyto snímky zpracovávají ve Photoshopu:

„Modelky, které na nich stále pracují, řeknou, že lžu – chtějí pokračovat ve své kariéře, takže nic neříkají. Ale pro veřejnost všechny tyto modely jedí hamburgery jenom pro tisk a pak běží na záchod, aby vyzvracet.“

Zdroj: kenguru.plus

Viktuar si později uvědomila, do jaké pasti spadla. Byla osaměla a v těžkém stavu deprese. Po 8 měsících modelové kariéry se rozhodla spáchat sebevraždu.

„Nikdo mi nechtěl rozumět, protože si všichni mysleli, že můj život je pohádka, ale nikdy jsem nebyla tak nešťastná,“ říká Viktuar.

Zdroj: kenguru.plus

Nakonec se dívka rozhodla ukončit smlouvu a ukončit kariéru modelky.

Francouzka později napsala knihu, v níž podrobně popsala každodenní život modelek, jejichž životy kazí požadavky designérů.

Po tomto příběhu se francouzská vláda rozhodla prohlédnout si situaci a přijala zákon zakazující přísné modelové parametry.

Zdroj: kenguru.plus

Nyní Viktuar stále prochází rehabilitací a navštěvuje psychologa. Přibrala ve váze a má již 38 velikost. Dívka plánuje kariéru v divadle. Tento příběh získal velkou rezonanci, protože je to jedna z mála modelek, které říkají celou pravdu.

Zdroj: kenguru.plus

Share