Po několika dnech volna se do Česka vrátily stovkové nárůsty pacientů s koronavirem: v úterý bylo zaznamenáno 119 nových případů

V Česku se počet nových případů nakažení koronavirem znovu vrátil nad stovku. V úterý jich přibylo 119 a nejvíce na Karvinsku.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Celkem v ČR od začátku epidemie bylo zaznamenáno 12 685 případů, 7 910 lidí se z nemoci vyléčilo a bohužel 351 koronaviru podlehli.

Zatím zůstává 4 424 aktivní případy. Hospitalizaci potřebovali 133 pacienty a 13 z nich jsou ve vážném stavu.

Zdroj: aktualne.cz

V neděli a v pondělí, kdy byl státní svátek, se počet nakažených snížil. Důvodem také může být nižší počet udělaných testů.

Během minulého týdne klesal počet nakažených na 100 tisíc obyvatel na Karvinsku. Nejvíce covid-19 zasáhl pracovníky dolů OKD a jejich příbuzné.

Zdroj: barrandov.cz

Místní starostové však viní vládu a hygieniky, že situaci nezvládli. Kritizují také chytro karanténu, která podle nich nefunguje.

Zdroj: brnan.cz

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale prohlásil, že stát situaci nepodcenil a kritika je podle něho politickým tématem.

Ve většině okresu nebyl koronavirus zaznamenán. Nové případy se objevují na Frýdecku-Místecku, Kutnohorsku a ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.

Zdroj: rozhlas.cz

Nejvíce pacientů s covid-19 zatím bylo zaznamenáno v Moravskoslezském kraji – 3 466. Následuje Praha s 2 600 případy.

Zdroj: zzshmp.cz

Nemoc si v hlavním městě také vyžádala největší počet obětí, zemřelo zde 106 lidí.

Share