Po příjezdu do Slovinska bude pro Čechy povinná karanténa: Povolené jsou tranzitní cesty, které mohou trvat maximálně 12 hodin

Česko se pro Slovinsko stalo zemí se středním rizikem nákazy koronavirem. Teď, když Češi přijedou do Slovinska, budou muset dva týdny zůstat v karanténě. Výjimkou může být pouze tranzitní cesta, která bude trvat maximálně 12 hodin.

Pokud by měl někdo z Čechů rezervované místo v hotelu do 6. srpna, mohl by poskytnout výsledky koronavirového testu a karanténa by nebyla povinná.

Autor: Caitlin Ochs / Zdroj: Reuters

Slovinsko ještě začátkem minulého měsíce označilo Česko za zemi se středním rizikem nákazy. Stalo se tak proto, že v ČR začal narůstat počet nakažených koronavirem.

Později byla omezení snížena, rizikový zůstal jen Moravskoslezský kraj. Od poloviny minulého měsíce byla omezení pro Čechy zrušena.

Zdroj: Thinkstock.com

Ministerstvo zahraničí oznámilo, že od 6. srpna Slovinsko opět označilo Česko na mapě Evropského semaforu za zemi ze žluté zóny.

To znamená, že nyní bude každý Čech, který přijede do Slovinska, nucen 14 dní být v karanténě.

Povolené jsou také tranzitní cesty, které mohou trvat maximálně 12 hodin. Mnoho Čechů jezdí do Chorvatska právě přes území Slovinska.

Zdroj: Shutterstock

Existují také výjimky pro lidi, kteří přicházejí do Slovinska kvůli práci, nebo z rodinných důvodů. Tito lidé mohou poskytnout negativní výsledek testu na koronavirus a být na území Slovinska 24 hodin.

Také Norsko, Švýcarsko, Francie a Monako označily Česko za červenou zónu ve svých semaforech. Například po příjezdu do Norska budou Češi nuceni zůstat 10 dní v karanténě.

Zdroj: Deník / Michal Hrabal

Důvodem je, že se v ČR začala zhoršovat situace kolem koronaviru. Hygienici upozorňují, že každý den pozitivní výsledky testů na koronavirus má více než 200 lidí.

Epidemiologové tvrdí, že situace je nyní pod kontrolou. Nyní je v naší zemi na koronaviru nakaženo více než 5 tisíc lidí.

Share