Po ulici šlo podivné zvíře na ohnutých nohou, lidé se mu jen vyhýbali. A když se nechal ostříhat, ukázalo se, že je velmi roztomilý pes

Pes s tlustými dredy byl odvezen do útulku. Odborníkům trvalo až tři hodiny, než odstranili ze zvířete několik kilogramů zamotané srstí.

Zdroj:stories.swns.com

Nedávno v jednom z útulků v Clarksdale od místních obyvatel přišla zpráva, že na jejich dvůr přišel toulavý pes. Lidé se báli přiblížit, protože vzhled domácího mazlíčka je překvapil.

Upřímně řečeno, nebylo snadné zjistit o koho jde. Zvláště pro nevědomé lidi. Rozhodli se, že to nebudou riskovat, a informovali z odborníky.

Zdroj:stories.swns.com

Když dobrovolníci dorazili a uviděli zvíře, byli zmatení. Toulavý pes chodil na ohnutých nohou, jeho srst byla natolik zamotaná, že se těžko pohyboval.

Odborníky se rozhodli odříznout příliš dlouhá vlákna přímo na místě a až poté odvézt zvíře na kliniku.

Zdroj:stories.swns.com

Klinika okamžitě začala se psem pracovat a po třech hodinách se pes změnil k nepoznání.

Ten kluk dostal přezdívku Rags. Domácí mazlíček byl odvážný – vydržel všechny manipulace, které s ním lékaři prováděli. A poté, co se vykoupal a zbavil se parazitů, pes se začal cítit ještě lépe.

Zaměstnanci mu poskytli měkkou postel, kde sladce usnul.

Zdroj:stories.swns.com

Zaměstnanci útulku byli brzy nuceni otevřít sbírku pro Ragse. Dítě potřebovalo ošetření. Diagnozovali mu srdcovku. A byli lidé, kteří mu pomohli.

Pes se vyléčil a brzy pro něj začali hledat nový domov. Doufejme, že Rags brzo najde svého pána.

Share