Počet nakažených učitelů se výrazně zvýšil: tempo jejich nákazy je výrazně vyšší než u zdravotníků

Od 1. do 12. září onemocnělo koronavirem asi 400 učitelů. Ve středu se konalo neveřejné zasedání výboru pro zdravotnictví. Během tohoto zasedání ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek řekl tyto údaje poslancům. Informoval také o počtu nakažených mezi dalšími pracovními skupinami.

Za tento měsíc se výrazně zvýšil počet nemocných zdravotníků. To je velmi překvapivé, protože před měsícem bylo mezi nimi nakaženo jen několik lidí.

Zdroj: Anna Vavríková, MAFRA

Například 19. září bylo nakaženo 259 lékařů, i když na konci srpna jich bylo jen 4. Nakazilo se také 433 zdravotních sester, i když 20. srpna jich byly jen 3.

Ladislav Dušek uvedl, že většina zdravotníků se nakazila koronavirem v běžném životě, nikoliv v práci. Jejich počet se proto zvyšuje rovnoměrně.

Zdroj: Profimedia.cz

Situace učitelů je ale trochu jiná, počet nakažených pedagogů se zvyšuje výrazně rychleji.

Za tento měsíc se nejvíce nakazili pracovníci administrativy. Od začátku epidemie těchto pracovníků se nakazilo 1 535 lidí.

Zdroj: YouTube / WAidid

Také tento měsíc hodně onemocnělo učitelů a OSVČ. Virus se rychle šíří i mezi nezaměstnanými. Také tento měsíc onemocnělo 135 pracovníků ve sportu.

Překvapivě je velmi nízký počet infikovaných pedlerů, kteří jsou nuceni neustále jezdit. Tento měsíc je pouze 7 nových případů nákazy.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Někteří poslanci požádali, aby každý týden byla zveřejněna zpráva o počtu nakažených lékařů, učitelů a lidí z domovů sociálních služeb.

Ladislav Dušek dodal, že v dohledné době se do společného systému budou zapojeny domy různých sociálních služeb. To umožní sledovat denní počet nakažených.

Zdroj: materiály z jednání výboru pro zdravotnictví

Share