Podnikáním Slovákové se začali zabývat kriminalisté: Má další problémy s rouškami s aktivním stříbrem

30letá podnikatelka Nela Slováčková kvůli svému podnikání s rouškami má velké problémy. Začala je prodávat během epidemii koronaviru. Podnikatelka uvedla, že její roušky mají aktivní stříbro, které musí být antibakteriální.

Zdroj: extra.cz

Technická univerzita v Liberci odhalila, že stříbro v roušce určitě je, ale bohužel žádným způsobem neochrání před bakterii a viry. Kvůli tomu, známou podnikatelkou se začali zabývat kriminalisté.

Zdroj: super.cz

Slováková začala svůj byznys s rouškami během epidemii koronaviru. Všem svým zákazníkům tvrdila, že prodává roušky s aktivním stříbrem.

“Prosím vás, nenakupujte žádné obyčejné textilní roušky. Jsou úplně k ničemu. Nikomu nepomohou,” říkala na Instagramu Nela.

Zdroj: extra.cz

Testy, které provedli na Technické univerzitě v Liberci prokázaly, že roušky z obchodu Nely Slovákové nikoho neochrání před viry a bakteriemi.

“Podle výsledku je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala žádný rozdíl. Také nebyla prokázána její antibakteriálnost,” uvedli vědci univerzity.

Zdroj: extra.cz

“Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra, nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii,” dodala Technická univerzita v Liberci.

Zdroj: extra.cz

Předložili ji oficiální protokol, ale podnikatelka stále nechci nikoho poslouchat: “Nezajímají mě žádné smyšlené články a lži, které někdo píše s jasným cílem. Také nezapomeňte, že cokoliv se píše v bulváru, neznačí pravdu. Moje roušky mají aktivní antibakteriální stříbro,” odpověděla Slováková.

Zdroj: extra.cz

Jeden právník okomentoval celou situaci: “Vidím v každém slově Nely jenom klamavou reklamu. Znamená to, že lidé, kteří té reklamě uvěřili, na základě výsledků testu se mohou cítit poškození“.

“Určitě, všechno záleží na nich, ale mohou klidně požadovat o vracení peněz. Myslím, že Slovákovou muže čekat trestný čin podvodu,” uvedl právník.

Zdroj: sip.denik.cz

Existuje taková informace, že se podnikáním Nely Slovákové začínají zabývat kriminalisté. Technická univerzita v Liberci byla kriminalisty požádaná o předložení oficiálního protokolu.

Zdroj: blesk.cz

Ve dnešní době nikdo neví, kdo koho uvedl v omyl. Podnikatelka všech zklamala, nebo někdo se ji snaží zklamat. Nela několikrát na svém Instagramu říkala, že její roušky jsou antibakteriální. Doufáme, že podvodníka v nejbližší době najdeme.

Share