„Policie šest let pátrala po člověkovi, který podstrkoval peníze do domovů chudých rodin“: Když lidé zjistili důvod, nedokázali zadržet slzy

Ve Velké Británii se objevili neznámí, kteří obdarují obyvatele jedné vesnice.

Tajemný neznámý v Británii šest let podstrkoval peníze chudým obyvatelům malé vesnice. Lidé byli překvapeni a každý, kdo dostal velkorysý dárek, jej vzal na policii.

Adresáti těchto peněz byli na různých sociálních úrovních, různých profesích a žili v různých čtvrtích, ale dostali stejnou částku: 2 000 liber. Každý Brit předpokládal, že někdo tyto peníze prostě ztratil.

Zdroj: msn.com

Bylo hlášeno celkem 13 podobných případů. Policie nenašla majitele peněz a o 2 týdny později je vracela lidem, které peníze našli. Dokonce museli najmout detektiva, aby toto vyšetřil.

Když byla situace zveřejněna v médiích a zprávy se rozšířily po celé zemi, dobrodinec se rozhodl zkontaktovat policii sám.

Ukázalo se, že peníze byly podstrkovány dvěma: ženou a mužem. Dva „dobří samaritáni“ se policii přiznali, že najednou zbohatli, a rozhodli se podělit se o svůj kapitál s chudými lidmi.

Zdroj: bbc.com

Podle ženy cítila emoční spojení s touto hornickou vesnicí, kde podstrkovali peníze. Kdysi jí pomohl místní obyvatel. A žena se rozhodla poděkovat celé vesnici. Peníze byly speciálně ponechány na místech, kde žijí občané s nízkými příjmy.

Jména drží v tajnosti. Obrátili se na policii jen proto, že se všichni ve vesnici vyděsili a chtěli místní obyvatele uklidnit. Podrobně popsali každý případ.

Zdroj: ukr.media

Policista John Foster uvedl, že on a jeho kolegové byli velmi potěšeni, že nejde o trestný čin nebo osobu s duševní poruchou. Policista také poděkoval anonymům za to, že zkontaktovali policii a čestným vesničanům, že přinášeli všechny peníze.

Share