Polští historici našli v archivech informace o Jamesi Bondovi

Osoba s tímto jménem a příjmením přišla do Polska. Tajné služby nad ním zavedly dohled a podezřívaly ho ze špionáže. Archivy říkají, že skutečný Bond „miloval ženy“ a polské pivo

 

Zdroj: Youtube.com

 

Polský institut pro národní památky zjistil, že do Polska v polovině 60. let přišel muž jménem James Bond. Tato správa byla uvedeno v příspěvku institutu na jeho facebookové stránce.

Bond byl Brit a přišel do Varšavy jako vojenský atašé britského velvyslanectví.

 

Zdroj: Kp.ru

 

Samostatný příspěvek z archivu ústavu poskytuje více informací o Bondově návštěvě. Do Polska přijel 18. února 1964 a nastoupil na místo tajemníka-archiváře.

 

Zdroj: Omega-tour.by

 

Do této doby byly publikovány téměř všechny knihy anglického spisovatele Iana Fleminga o špiónovi Jamesi Bondovi a několika jejich adaptacích.

 

Zdroj: Fishki.net

 

Polské tajné služby sledovaly každý krok plného jmenovce slavného filmového hrdiny a podezřívaly ho ze špionáže, ale institut nezmiňuje žádné zjevné porušení ze strany Britů. Archivní zpráva říká, že Bond byl velmi opatrný a „zajímal se o ženy“, jako jeho jmenovec na obrazovce.

 

Zdroj: Rbc.ru

 

Do vojenských cílů se pokusil proniknout nejméně dvakrát: V říjnu a listopadu 1964. Na začátku roku 1965 Bond území Polska opustil.

 

Share