Porodila své první dítě ve věku 38 let, manželovi je 50 let. Nyní toho lituji

Jednou jsem šla na dětské hřiště a pustila se do rozhovoru s jednou ženou. Nedávno jí bylo 41 let a její dceři bylo teprve 3. Upřímně řečeno, na 41 let vůbec nevypadala, protože myslela docela mladistvě a její postava byla dokonce velmi atraktivní.

Zdroj: zamechatelno.fun

Jak se ukázalo, její manželovi je 50 let. V rodině je Alice jejich prvním dítětem. Žena uvedla, že se jedná o první a jediné dítě, protože po těhotenství musela podstoupit operaci.

A během rozhovoru přiznala, že není příliš šťastná ze svého pozdního porodu. Jak vysvětlila, péče o dítě s věkem je obtížnější. Neexistuje taková energie a touha někam běhat, hrát a něco dělat. Manžel s ní obecně odmítá chodit. Nyní by musela sedět s vnoučaty, a ne sedět s dítětem.

Stručně řečeno, dítěti věnuje čas pouze matka. Nyní bych chtěla vyjádřit svůj názor.

Jsem proti pozdnímu mateřství. Mnoho dívek do 30-35 let si buduje kariéru a teprve potom přemýšlí o vybudování rodiny. Teprve nyní vám peníze nebudou moci pomoci ve stáří, stejně jako vašim vlastním dětem.

Zdroj: youtube.com

Chtěla bych například vidět svá vnoučata, svatbu dětí atd. A co mohou rodiče, kteří porodí dítě jen ve věku 35-40 let. Když chodí do školy, budou s největší pravděpodobností vnímáni jako prarodiče, ale zjevně ne jako rodiče.

A pro dítě to bude skutečné psychologické trauma. Navíc bude ještě obtížnější se dostat přes dospívání, protože na to má vliv věkový rozdíl.

Zdá se mi, že dítě by mělo mít mladé rodiče, kteří budou připraveni chodit a hrát si s ním. Proto se domnívám, že porod po 35 je příliš pozdě.

Co si o tom myslíte?

Share